Podpořte Roztroušenou petici!

ČR / Organizer: Kateřina Šmídová moc.liamg@etakvodims

{}
0 %

Podpořte Roztroušenou petici!

Amount raised 14 692 Kč of 20 000 Kč goal
Left -419 days
73 % z původního cíle
The campaign has ended 23. May 2023

Help by sharing

Dobrý den,

jmenuji se Kateřina Šmídová a jsem zakladatelkou Petice za spravedlivé posuzování nároku na invalidní důchod pro lidi s roztroušenou sklerózou.

Ve zkratce jde v petici o to, že ačkoli je únava často nejvíce omezujícím příznakem této nemoci, při posuzování nároku na invalidní důchod (ID) není brána v úvahu. To často vede k tomu, že pacienti s tímto onemocněním nedosáhnou na ID, nebo mají nižší stupeň, než odpovídá jejich stavu. Cílem je rozpoutat na toto téma veřejnou diskusi, která by vedla ke změně v posuzování nároku na ID u lidí s roztroušenou sklerózou (RS) a posléze i u jiných onemocnění, se kterými je chronická únava spojena.

Já sama mám roztroušenou sklerózu. Hodně své energie věnuji petici (oslovuji lidi a organizace, spravuji sociální sítě, sbírám pacientské příběhy, vytvářím grafiku...), ale peníze bohužel petici věnovat nemohu.

Peníze ze sbírky použiji na propagaci petice na sociálních sítích (IG a FB Roztroušená petice) tak, aby se podařilo dostat petici k co největšímu počtu lidí.

Mám za cíl sesbírat 20 000 podpisů, což je cíl sice sebevědomý, ale ne nereálný.

Petice bude zaslána na Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo zdravotnictví. Ministerstva na ní musí do 30 dnů odpovědět.

Pokud by ze sbírky zbyly po dosažení 20 000 podpisů nějaké peníze, byly by věnovány Domovu sv. Josefa pro lidi s roztroušenou sklerózou.

Díky Vám všem !!!

01. 06. 2023

Ráda bych poděkovala všem známým i neznámým dárcům, kteří se rozhodli přispět na propagaci Roztroušené petice. Cítím, že téma roztroušené sklerózy a nespravedlnosti přidělování invalidních důchodů, společností rezonuje a to je dobře, protože o čem se nemluví, jde jen těžko změnit. A i díky vám se o tomto problému dozví více lidí. 

Káča Šmídová, Roztroušená petice

39 donations

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

100 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“S RS žiju už 13 let..někdy hůř,někdy líp.”
200 Kč — Věra 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

400 Kč — Anonymous donor 1 year ago

122 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držím všem pěsti aby nemoc alespoň zastavili léky když zatím nejde vyléčit…”
777 Kč — Suzn 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

300 Kč — Anonymous donor 1 year ago