Podpořte Roztroušenou petici!

ČR / Organizer: Kateřina Šmídová moc.liamg@etakvodims

{}
0 %

Podpořte Roztroušenou petici!

Amount raised 11 937 Kč of 20 000 Kč goal
Left 55 days
60 % z původního cíle
The campaign has ended 23. May 2023

Help by sharing

Dobrý den,

jmenuji se Kateřina Šmídová a jsem zakladatelkou Petice za spravedlivé posuzování nároku na invalidní důchod pro lidi s roztroušenou sklerózou.

Ve zkratce jde v petici o to, že ačkoli je únava často nejvíce omezujícím příznakem této nemoci, při posuzování nároku na invalidní důchod (ID) není brána v úvahu. To často vede k tomu, že pacienti s tímto onemocněním nedosáhnou na ID, nebo mají nižší stupeň, než odpovídá jejich stavu. Cílem je rozpoutat na toto téma veřejnou diskusi, která by vedla ke změně v posuzování nároku na ID u lidí s roztroušenou sklerózou (RS) a posléze i u jiných onemocnění, se kterými je chronická únava spojena.

Já sama mám roztroušenou sklerózu. Hodně své energie věnuji petici (oslovuji lidi a organizace, spravuji sociální sítě, sbírám pacientské příběhy, vytvářím grafiku...), ale peníze bohužel petici věnovat nemohu.

Peníze ze sbírky použiji na propagaci petice na sociálních sítích (IG a FB Roztroušená petice) tak, aby se podařilo dostat petici k co největšímu počtu lidí.

Mám za cíl sesbírat 20 000 podpisů, což je cíl sice sebevědomý, ale ne nereálný.

Petice bude zaslána na Ministerstvo práce a sociálních věcí a Ministerstvo zdravotnictví. Ministerstva na ní musí do 30 dnů odpovědět.

Pokud by ze sbírky zbyly po dosažení 20 000 podpisů nějaké peníze, byly by věnovány Domovu sv. Josefa pro lidi s roztroušenou sklerózou.

29 donations

“Držím palce ať vše vijde a je líp. RS mam a vim ze taky nic nedostanu. ”
252 Kč — Zbynek 2 weeks ago

“Držime palce ať vše vyjde.”
2 112 Kč — Pospíchalovi 2 weeks ago

“I pro naši Vendulku😍”
373 Kč — Michaela Čočková 2 weeks ago

200 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“My jsme chtěly poděkovat jmenovitě, aby Katka věděla. Děkujeme; Surikata, Méďa, Pes, Skokan, Jaroušek, Spacoš, Myš, Pes, Belmondo a Medvěd.”
71 Kč — Plyšáci 3 weeks ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Vracím putovní stovku :-) ”
100 Kč — Sandra 1 month ago

“Dobrá a záslužná práce. Moc vám fandím.”
1 000 Kč — Helena Čuřillová 1 month ago