Podpořte Peťu v boji se zákeřnou nemocí

Strážnice / Organizer: Blanka Vavříková zc.manzes@9791aknalb

{}
0 %

Podpořte Peťu v boji se zákeřnou nemocí

Amount raised 284 037 Kč of 120 000 Kč goal
Left -661 days
237 % z původního cíle
The campaign has ended 16. April 2021

Help by sharing

Ke konci roku 2020 si třináctiletý Peťa stěžoval na bolesti hlavy. Původně jsme si mysleli, že je to vlivem puberty, mobilu, počítače… Když nám začátkem ledna po vyšetření na CT v Kyjově řekli, že má v hlavě „nějaký útvar, který tam nemá být“ a že to vypadá na tumor, byla to pro nás obrovská rána. 5 dnů na to podstoupil Péťa operaci nádoru, který byl bohužel zhoubný.

 Výtěžek sbírky půjde na nutriční stravu, léky, doplňky léčby a cesty na trase Strážnice-Brno, které absolvuje několikrát za sebou. A protože psychika je půl zdraví, rádi bychom Péťovi zútulnili jeho pokoj, aby se v něm cítil dobře, a pořídili mu pejska, kterého si ho moc přeje.

Nyní má po náročné 6týdenní léčbě, která obsahovala jak radioterapii, tak i chemoterapii. Během 3 měsíců už zhubl o 10 kg, stále má poruchy příjmu potravy a je velmi slabý. V příštích dnech mu budou muset v nemocnici zavádět PEG, který umožní přijímat stravu přímo do žaludku.  Léčba je pro Péťu fyzicky, ale i psychicky velmi náročná. Dojíždíme na kontroly do Dětské nemocnice v Brně a v květnu má přešetření, kde se ukáže, jestli náročná léčba byla úspěšná. I tak ho ale bohužel čeká další chemoterapie.

 Po celou dobu léčby doprovází Péťu maminka, která se o něj stará doma i během pobytu v nemocnici, a proto nedostává celý příjem. Společně s ní jsou mu velkou oporou tatínek a starší sestra.

 Peťa byl vždy sportovně založený, začínal rybařením, pak parkour skákáním a i na koloběžce uměl zázraky. Tyto sporty teď bohužel dělat nemůžu. Proto teď potřebuje podporu a povzbuzení od svých kamarádů, známých... kteří mu dají zase chuť do života a hlavně chuť bojovat!!!

 

 

Novinky z domu

12. 01. 2022

Po delší době se Vám hlásíme s novinkami, které u nás nastaly. Díky všem dárcům se podařilo konečně uskutečnit zařízení nového pokoje. Peťovi to nesmírně pomáhá v jeho hlavně psychické pohodě, když teď tráví tolik času doma. Má tam své pracovní místo ke studiu a hlavně velkou postel na spaní i odpočívání s jeho velkým parťákem Friskem, který se tam také krásně vejde :-)

Dnes je to přesně rok, co Peťu operovali. Má za sebou těžkou dobu intenzívní léčby, která probíhala pomocí radioterapie a chemoterapie. Po zavedení sondy do žaludku (PEG) v dubnu se i tak moc jeho váhový stav nelepšil, nic méně možnost, aby už víc nehubnul tady díky PEGu je. Ze začátku jsme měli strach, jak to budeme celé zvládat, ale tak jako u většiny případů to chce prostě čas. Postupem jsme se s PEGem naučili zacházet a vlastně to teď bereme jako velkou výhodu. Nyní je Peťa ve fázi, že se snaží více jíst, ale i tak je to stále málo. Díky i za to. Postupně nabírá sílu, která mu hodně při těžké léčbě schází. Měl dokonce i problémy s chůzí, teď se to lepší.

Nyní ještě Peťu čeká poslední blok chemoterapie. Dále různá přešetření, jak se tělo popralo s náročnou léčbou. Snad a přejeme si, aby vše co nejlépe dobře dopadlo. Do kolektivu na doporučení lékařů ještě nesmí, tak s ním zůstávám nadále doma. Pokusíme se nějak vyřešit školní docházku, snad díky on-line výuce, nebo co vymyslí pan ředitel. :-)

Tímto moc všem, kteří na nás stále myslí, děkujeme a moc si Vaší pomoci vážíme!!!

Nový člen rodiny :-)

26. 05. 2021

Milí dárci,

i díky Vám všem se nám podařilo pořídit pejska pro Peťu, který mu dělá radost při domácím léčení. Teď bude Peťa podstupovat bloky chemoterapie v Dětské nemocnici, ale pak se bude těšit na svého parťáka Friska.

Konečně přijde i na plánovaní vybavení do pokoje, na které jste také přispěli.

Moc všem děkujeme a držte nám pěsti, ještě má Peťa před sebou dlouhou a náročnou cestu.

Velké díky všem

16. 04. 2021

Všem co nás jakýmkoliv způsobem podpořili, ať už finanční částkou, komentářem, sdílením nebo jen myšlenkou ze srdce děkujeme a vážíme si vaší pomoci.

Až bude mít Peťa a my toto smutné a náročné období za sebou tak, penízky ze sbírky nad rámec určené částky využijeme na léčebně-relaxační pobyt.

A protože se díky vám všem částka vyšplhala dost vysoko, tak bychom chtěli část věnovat dvěma organizacím, které nám ihned po stanovení Peťovy diagnózy velmi pomohly. A to: Nadační fond dětské onkologie KRTEK a CENTRUM PROVÁZENÍ

 

373 donations

“Držím palce. Bojuj💪🏻✊🏻 Radim.H”
1 297 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Přeji hodně sil celé rodině. ❤”
200 Kč — Monika 2 years ago

350 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“..přeji brzké uzdravení”
104 Kč — Zdeňka 2 years ago

“Přejeme hodně sil a držíme palce, Peťo. ”
500 Kč — Iveta a Věra Petrovi 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Přeju hodně sil a trpělivosti a věřím, že vše bude dobré a určitě to dobře dopadne...všichni se držte! ”
1 221 Kč — Tomáš Rajsigl 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

Discover more

Aid to Turkey and Syria after the devastating earthquake
7 %

Aid to Turkey and Syria after the devastating earthquake

Naděje na život pro Romana
3 %

Naděje na život pro Romana

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí
164 %

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí