Podpořte Peťu v boji se zákeřnou nemocí

Strážnice / Organizer: Blanka Vavříková zc.manzes@9791aknalb

{}
0 %

Podpořte Peťu v boji se zákeřnou nemocí

Amount raised 284 037 Kč of 120 000 Kč goal
Left -658 days
237 % z původního cíle
The campaign has ended 16. April 2021

Help by sharing

Ke konci roku 2020 si třináctiletý Peťa stěžoval na bolesti hlavy. Původně jsme si mysleli, že je to vlivem puberty, mobilu, počítače… Když nám začátkem ledna po vyšetření na CT v Kyjově řekli, že má v hlavě „nějaký útvar, který tam nemá být“ a že to vypadá na tumor, byla to pro nás obrovská rána. 5 dnů na to podstoupil Péťa operaci nádoru, který byl bohužel zhoubný.

 Výtěžek sbírky půjde na nutriční stravu, léky, doplňky léčby a cesty na trase Strážnice-Brno, které absolvuje několikrát za sebou. A protože psychika je půl zdraví, rádi bychom Péťovi zútulnili jeho pokoj, aby se v něm cítil dobře, a pořídili mu pejska, kterého si ho moc přeje.

Nyní má po náročné 6týdenní léčbě, která obsahovala jak radioterapii, tak i chemoterapii. Během 3 měsíců už zhubl o 10 kg, stále má poruchy příjmu potravy a je velmi slabý. V příštích dnech mu budou muset v nemocnici zavádět PEG, který umožní přijímat stravu přímo do žaludku.  Léčba je pro Péťu fyzicky, ale i psychicky velmi náročná. Dojíždíme na kontroly do Dětské nemocnice v Brně a v květnu má přešetření, kde se ukáže, jestli náročná léčba byla úspěšná. I tak ho ale bohužel čeká další chemoterapie.

 Po celou dobu léčby doprovází Péťu maminka, která se o něj stará doma i během pobytu v nemocnici, a proto nedostává celý příjem. Společně s ní jsou mu velkou oporou tatínek a starší sestra.

 Peťa byl vždy sportovně založený, začínal rybařením, pak parkour skákáním a i na koloběžce uměl zázraky. Tyto sporty teď bohužel dělat nemůžu. Proto teď potřebuje podporu a povzbuzení od svých kamarádů, známých... kteří mu dají zase chuť do života a hlavně chuť bojovat!!!

 

 

Velké díky všem!!!

15. 04. 2021

Chceme všem moc poděkovat za velkou vlnu solidarity a podpory, moc si toho vážíme. Vůbec jsme takovou rychlou reakci nečekali a vůbec ne, že se částka o tolik převýší. Průběžně vás budeme informovat jak se bude Peťův zdravotní stav vyvíjet a jak nakládáme s vašimi příspěvky.

373 donations

“Přeji hodně sil celé rodině. :)”
100 Kč — K 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

385 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 001 Kč — Štěpán 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Pro radost a sílu. MMAEL”
1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — L.a J. 2 years ago

Discover more

Poslední naděje pro maminku Renatu ve vigilním kómatu
21 %

Poslední naděje pro maminku Renatu ve vigilním kómatu

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí
164 %

Valentýnka je stále v ohrožení života, ale může ji zachránit operace v zahraničí

Uhlí na topení pro Renatu a její dceru Andy
111 %

Uhlí na topení pro Renatu a její dceru Andy