Podpořte Petra v reprezentaci ČR ve footgolfu!

Mladá Boleslav, Michalovice / Organizer: Petr Polanka zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpořte Petra v reprezentaci ČR ve footgolfu!

Amount raised 10 000 Kč of 20 000 Kč goal
Left 27 days
50 % z původního cíle
The campaign has ended 22. April 2023

Help by sharing

Jmenuji se Petr a jsem učitelem na SOUs Škoda Auto a mimo jiné také tělesné výchovy. Jinak jsem sportovcem tělem i duší od malička. Přes celoživotní hraní fotbalu a futsalu jsem v období covidu zakotvil u úžasného sportu – footgolfu, který mě již 3 roky naplňuje a v kterém jsem zažil i ten nejkrásnější pocit – reprezentovat svou vlast.

Po účasti na týmovém mistrovství Evropy v předminulém roce, bych se rád zúčastnil ještě o chlup prestižnější události – největší akce v historii footgolfu a to mistrovství světa v americkém Orlandu konaného na přelomu května a června tohoto roku. Na tuto akci jsem se kvalifikoval z domácí soutěže, kdy jsem se stal vicemistrem republiky za sezonu 2022.

Z důvodu absence významnějšího sponzora se náš reprezentační tým pravděpodobně šampionátu účastnit nebude moci. Zbyde mi tak nejspíše pouze individuální soutěž.

Jak sbírka pomůže?

Jelikož tato akce bude velmi časově i finančně náročná, obracím se na vás s prosbou o finanční pomoc, která nám pomůže se startem na této velkolepé události, kde se představí 1000 hráčů ze 40 zemí světa. Zkouším to takto dopředu, abych případně věděl, jak moc může mít tento můj sen reálné základy.

Mé šance na úspěch zvětšuje i fakt toho, že letos vzdala účast většina kvalifikovaných českých hráčů, tudíž to vypadá, že bych mohl být pouze jediným potenciálním českým reprezentantem.

I proto jsem si řekl, že já to zatím nevzdám, vyzkouším vše možné i nemožné a uvidíme, na co to bude stačit. Případně budu mít čisté svědomí, že jsem pro start a tento svůj sen udělal maximum. Mistrovství světa je totiž vrchol pro každého hráče v kterémkoliv sportu.

A co vlastně mnou zmíněný footgolf je? Je to sport, který se poprvé objevil v roce 2008, stále více roste a už je dokonce tak daleko, že se jím někteří hráči ve světě živí. Footgolf vznikl v Nizozemsku díky obyčejné sázce party fotbalistů, kteří se sázeli, na kolik kopů z tréninku dopraví míč do šatny. Později se footgolf přesunul na golfové hřiště. Footogolfu se věnují převážně muži, ale najde si své fanynky i mezi ženami a dětmi. V Česku má členská základna okolo 50 footgolfistů.

Hraje se na golfových hřištích, kde se hráč snaží dopravit fotbalový míč do jamky.

Jediné specifikum oproti golfu je v rozměru jamek, jejichž průměr je 50-53 centimetrů. Na mistrovských hřištích je standardně 18 jamek. Cílem footgolfistů je dopravení míče do jamky, a to pomocí co nejmenšího počtu kopů. Po dohrání každé jamky zapisují hráči své výsledky do scorekarty a po ukončení kola se výsledky sčítají. Footgolf se již hraje na všech kontinentech. V některých státech také probíhají profesionální ligy.

Prosím, dovolte mi reprezentovat mou vlast i tentokrát a posunout mé hranice co nejdál.

Děkuji.

1 donations

“Fandím Vám a doufám, že se přidají další. I v této těžké době můžeme žít sportem a připomenout světu, že Češi jsou šikovní! Míru i sportu zdar!”
10 000 Kč — Petr 2 days ago