Podpořte aktivity pro děti: HROMOVÁ PARTA 2023

celá ČR / Organizer: Tomáš Slavata & Hromová Parta zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpořte aktivity pro děti: HROMOVÁ PARTA 2023

Amount raised 37 393 Kč of 200 000 Kč goal
Left 280 days
19 % z původního cíle
The campaign has ended 31. December 2023

Help by sharing

Každoročně absolvujeme nespočet sportovních akcí, a když počítám dny vyplněné prací, besedami či závody, docházím k neuvěřitelnému číslu 152. Pět měsíců čisté každodenní práce, příprav, pomoci či podpory druhým skrze sport.

Snažíme se díky našemu úsilí podpořit dětí a lidi napříč ČR.

Každý rok jako rodina průměrně uvolňujeme částku 1 200 000 Kč na sportovní aktivity, ale tou největší investicí je právě náš čas při realizaci samotných sportovních událostí a akcí, které pomáhají dál. To, co děláme je čistě filantropická činnost, kdy se k nám i připojí naši přátele, a proto každý rok dokážeme zajistit tak velký objem akcí.

Jak sbírka pomůže?

Tuto sbírku na sportovní aktivity zakládáme hlavně proto, abychom zjednodušili možnost se k nám připojit,- a také proto, že se nás často lidé ptají, jak by mohli přispět nebo pomoci.

Tím, že realizujeme tolik aktivit, máme možnost celoročně zvát dětské domovy a rodiny na akce v daném kraji a zcela zdarma jim dát možnost ochutnat sportovní disciplíny, kde jim vždy i půjčujeme vybavení, a pak je případně individuálně podporujeme.

Jen pro představu jsme v roce 2022 realizovali běžecké závody Slavata Triatlon Tour, triatlony, dětské tábory a příměstské kempy. Téměř 70 sportovních akcí. Na začátku června jako každý rok opět vrcholily přípravy na Cestu k Baltu VOL 5, kterou tentokrát absolvovaly DD Chrudim, Pardubice a Nepomuk. Děti opět absolvovaly 580 km na kole a vybraly 202 639 Kč, které rozdělily mezi domovy seniorů v místě jejich bydliště a Nadační fond Život začíná při FN Královské Vinohrady. Na Cestu k Baltu plynule navazovala Harfa jízda, kterou jsem absolvoval opravdu jen pár hodin poté. Nutno podotknout, že Cestě k Baltu předcházely závody pro děti z DD na Slovensku, takže velké přejezdy a málo odpočinku.

Nemalou akcí s nemálo přípravami je v mém pravidelném ročním plánování Yellow Ribbon Run. Běžecký závod pro 400 účastníků, který vesměs vybuduji od základu úplně sám s pomocí Hromové party v řepském lesoparku. Celý výtěžek ze startovného šel právě na podporu dětí a rodin, které zasáhlo, že jeden z rodičů je ve výkonu trestu. Závod jako vždy realizuji zcela zdarma.

Konec června bývá ve znamení Otrokovic a posledních Slavata Triatlon Tour pro děti z veřejnosti a dětských domovů. Abychom to neměli tak nabité, nadnesl jsem doma 14denní dovolenkový přejezd z Prahy do slovenského Oravamana s pár zastávkami na dětských táborech a “neškodných” sportovních akcích pro známé. Jak říkal Drnec v pohádce Lotrando a Zubejda – to není práce, to je jen takový šolíchání.

Souběžně s tradičními triatlonovými závody nám v Praze trénovali malí sportovci v rámci atletických příměstských kempů, které byly pro některé děti ze sociálně slabých rodin zcela zdarma. V září se nám opět rozjela atletická liga s pravidelnými závody a přídavné běžecké závody kamarádů, na kterých pravidelně vypomáháme a zveme děti z okolních dětských domovů.

V prosinci jsme zase zajistili zásobovací akci pro dětské domovy, a také pomohli rozjet desátý ročník projektu Milý Ježíšku, který propojuje dárce přímo s rodinami nebo dětskými domovy a lidé mohou zakoupit dárky přímo pro děti. Splnilo se přes 2000 dětských přání.

Díky všem akcím, mám možnost zvát děti z dětských domovu napříč ČR, kdy se o ně dokážu plně postarat a díky půjčovně jim poskytnout dostatečné vybavení i zázemí. Mají vždy vše zcela zdarma.

Nejde pojmout vše, co děláme a ač jsou některé kolonky v našem kalendáři prázdné, často se stane, že můj den je i tak vyplněný něčím smysluplným.

Pomáhali jsme při tornádu na Moravě, a také po celou dobu pandemie zásobovali dětské domovy, domovy seniorů a mnoho dalších subjektů potřebným materiálem.

Není den abych zahálel, či si udělal den jen pro sebe. Měl bych pocit, že ten den pak nemá žádný smysl. Je opravdu těžké polevit v tom všem, co dělám, protože tíha zodpovědnosti a potřeba pomáhat kolem ve mně stále neutuchá. Nechci zklamat jako člověk.

Takto vypadala sezona 2022 a přikládáme také fotky ze závodů.

Sezona 2023 je v plné přípravě a zde je seznam akcí, které nás čekají, a kam můžete dorazit s dětmi, nebo se k nám přidat a podpořit společně s námi celý ten kolotoč.

Kdyby to kohokoliv zaujalo a chtěl se k nám přidat, budeme rádi. Všechno se dá i zpětně dohledat, nebo nás sledovat na FB Tomáš Slavata, www.tomasslavata.cz, www.slavatatriatlontour.cz  a můžete si sami udělat ten obrázek o našich aktivitách, kterých se můžete stát součástí. Snažíme se, aby za naši rodinu hovořily činy a nikoliv slova.

Tomáš Slavata a jeho Hromová parta

16 donations

“lidé z projektu #movefortheirlivestwelve”
10 000 Kč — Martin, Bali 2 weeks ago

“Ať se daří i nadále ”
373 Kč — Karel Slatinský 3 weeks ago

1 221 Kč — Bety a Tomáš Stunovi 3 weeks ago

“Ahoj, moc vám fandím. Dita”
2 112 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

10 000 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

2 112 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“Skvělá práce, parto!”
777 Kč — Mjak 1 month ago

“Jste borci!”
500 Kč — Lenka S 1 month ago

“Ať se daří ve snažení!”
5 000 Kč — Smrk 1 month ago

252 Kč — Running2.cz 1 month ago