Podpořme samoživitelku Lucii a její čtyři děti

Světlá nad Sázavou / Organizer: Lucie Malátová zc.icomopfn@ofni

0 %

Podpořme samoživitelku Lucii a její čtyři děti

Amount raised 777 Kč of 9 000 Kč goal
Left 36 days
9 % z původního cíle
The campaign has ended 31. May 2026

Help by sharing

Jmenuji se Lucie a od roku 2017 jsem sama na výchovu svých čtyř dětí. Dělám, co je v mých silách, abych se o rodinu postarala a skloubila péči o domácnost s prací. Už skoro rok pracuji v místní restauraci jako pomocná síla v kuchyni na zkrácený úvazek. Práce mě moc baví a dá se časově zvládnout, ale můj výdělek je velmi skromný a náš rozpočet je napjatý.

Když mi nedávno po dlouhé době přišlo dlužné výživné za několik měsíců, paradoxně nás to dostalo do ještě větších potíží. Kvůli tomuto jednorázovému příjmu mi úřad dočasně odebral dávky hmotné nouze a já najednou neměla jak zaplatit elektřinu.

Aby toho nebylo málo, v dubnu jsem onemocněla. Celý měsíc jsem musela zůstat doma, čímž jsem přišla i o svou malou výplatu.

Ačkoliv si žádám o mimořádnou okamžitou pomoc v podobě super dávky, nepokryje mi to ani všechny základní výdaje spojené s bydlením.

Děti navíc rostou a s tím rostou i naše potřeby. Syn a dcera Ema potřebují speciální péči. Syn má ve škole individuální plán, učení je pro něj náročné a příprava nám zabere hodně času. Ema se potýká s depresemi a úzkostmi, ve škole potřebuje asistenta a aktuálně čekáme na vyšetření na poruchu autistického spektra.

Navíc se při nedávné kontrole na očním se ukázalo, že dcera Justýna potřebuje kvůli změně dioptrií nová sklíčka do brýlí.

Z mých současných příjmů, které se skládají jen z příspěvků a malého přivýdělku, si však tento výdaj momentálně nemohu dovolit.

Jak sbírka pomůže?

Cílová částka poputuje na úhradu vzniklého nedoplatku za energie, do kterého jsme se dostali kvůli pozastaveným dávkám a mé nemoci. Další část prostředků využijeme na pořízení nových dioptrických sklíček pro dceru Justýnu, aby mohla bez omezení fungovat ve škole.

Předem moc děkuji všem, kteří se rozhodnou naši rodinu v této nelehké situaci podpořit.

1 donations

Petra 24.04.2026 777 Kč

“Držím palce”