Podpořme nevidomého tatínka Zdeňka!

Ronov nad Doubravou / Organizer: Ladislav Rejl zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpořme nevidomého tatínka Zdeňka!

Amount raised 388 622 Kč of 271 000 Kč goal
Left 44 days
143 % z původního cíle
The campaign has ended 06. April 2024

Help by sharing

Představuji vám svého přítele, 48letého Zdeňka, který je od svých 3 měsíců, vlivem úrazu nevidomý.

Navzdory svému hendikepu ale s veškerou láskou vychovává svého 10letého synka Marka.

Mareček má lehkou mentální retardaci a narodil se s centrální svalovou hypotonií. Má také diagnostikováno ADHD. Přestože je Zdeněk nevidomý, věnuje se synkovi nadmíru a Mareček dělá se Zdeňkovou pomocí veliké pokroky. Ve škole je velice šikovný, vždy chodí čistě oblečený, a přestože je Zdeněk nevidomý, tak vaří, peče, vyrábí zavařeniny, učí se se synem, jezdí s ním na výlety.

Bydlím s nimi v jednom městečku a roky jsem potkával Marečka, jak vede za ruku svého nevidomého tatínka na nákup a na procházku. Chtěl jsem je poznat osobně a vyslechnout jejich příběh.

V roce 2008 se Zdeněk seznámil se svou bývalou ženou a měl s ní 2 děti, již zmiňovaného Marečka a pak Štěpánka. Před několika lety se rozešli a následně v roce 2022 rozvedli. Bývalá manželka pečuje o Štěpánka a o Marečka pečuje Zdeněk.

Na Zdeňkových bedrech je tak nyní i finanční vyrovnání rozvodu, které činí s náklady 270 000 Kč.

Z invalidního důchodu, který Zdeněk pobírá, není schopen svou bývalou ženu vyplatit a ze stejného důvodu mu žádná banka nepůjčí. Zdeněk je rád, že se vůbec může finančně postarat o Marečka a o sebe. Musí ale dát teď tuto částku dohromady, aby nepřišel o dům, ve kterém žijí.

Zdeněk je však při své nevidomosti odkázaný na prostory, které zná. Orientace v tomto domě je pro něj bezpečná a srozumitelná.

V novém prostředí by si velmi těžko zvykal. Ba co víc, kdyby šel do jiného domova, byl by mu Mareček pravděpodobně odebrán, protože by se Zdeněk nemohl o něj starat do té doby, než si v novém domě a místě jako nevidomý zvykne a bude se bezpečně pohybovat, a to někdy trvá i rok.

Je mi osobní posilou mít Zdeňka za přítele! Kdykoliv se v mém životě objeví překážka, vzpomenu si na Zdeňka, na jeho vytrvalost, na jeho boj se životem a na jeho lásku k synovi, která mu dává sílu a smysl života. Zdeněk je nejen mně, ale i dalším mnoha lidem příkladem v lásce a obětavosti. Zdeňkovým největším přáním je, aby zachránil domov pro Marečka a sebe.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na doplacení vyrovnání a případně na nová okna, která jejich dům, zvláště teď po ohromném zdražení elektřiny, už nutně potřebuje. Jakákoliv pomoc od každého z vás je velice vítaná.

Prosím, pomozte zachránit Zdeňkovi a Marečkovi jejich domov!

Děkuji.

Patrons 1

2790

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2790. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

335 donations

1 111 Kč — Byvaly soused about 14 hours ago

5 731 Kč — Krajcová Kamila 1 week ago

2 000 Kč — Zuzana Bílá 1 week ago

2 000 Kč — Honza 1 week ago

252 Kč — Anonymous donor 1 week ago

200 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“At se daří ”
1 221 Kč — Anonymous donor 1 week ago

150 Kč — Anonymous donor 1 week ago

500 Kč — Anonymous donor 1 week ago

777 Kč — Anonymous donor 1 week ago