Podpořme malého Maxíka, který nemá co jíst

Kasejovice / Organizer: Ján Lecko zc.manzes@60023002

{}
0 %

Podpořme malého Maxíka, který nemá co jíst

Amount raised 53 335 Kč of 28 000 Kč goal
Left 46 days
190 % z původního cíle
The campaign has ended 11. May 2023

Help by sharing

Malý Maxík bohužel prožil to nejhorší z dětských traumat, když mu v loni jeho maminku odvážela záchranná služba do nemocnice, z důvodu krvácení do mozku, kde následně pak umřela po cca 4 měsících boje na lůžku. Zůstal tak jen s nevlastním dědou, panem Jánem v bytě v rodinném domě v Kasejovicích, kde jsou v nájmu a 18letým bratrancem.

Jsme zdravotní sestřičky dialyzačního střediska v Plzni a již několik let se staráme o pacienta pana Jána – Maxíkova nevlastního dědu, který je momentálně v nemocnici, a bude tam 2-3 dny, než se stabilizuje jeho zdravotní stav a nasadí se léčba.

V těchto dnech se musí 18letý vnuk starat o malého Maxíka. Momentálně ale nemají co jíst. Hodné sestřičky z nemocnice jim nosí jídlo ze svých zdrojů.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na obědy pro Maxíka, na školní a volnočasové aktivity.

Pan Ján je invalidní důchodce a chronicky nemocný pacient, jeho důchod je velmi nízký a v současné době žádné jiné příjmy nemá. Pracovat s ohledem na jeho zdravotní stav není schopen, je mu 67 let.

Pokud není pan Ján zrovna v nemocnici, tak na odpolední dialýzu dojíždí 3x týdně a toto cestování sanitkou a samotná procedura mu zabere téměř 8 hodin.

Malému Maxíkovi je 8 let a navštěvuje 2. třídu ZŠ v Kasejovicích, která ho moc baví i díky kamarádům. Škola se snaží také pomoci a stravování má Maxík zatím na dluh, i když se dědeček snaží, jak jen může.

Jeho bratranec, kterému je 18 let, studuje elektrotechnickou školu v Plzni a panu Jánovi pomáhá s hlídáním a vyzvedáváním Maxíka ze školy, popř. s domácností a doprovází ho na úřady a vyšetření.

V současné době se zařizují veškeré potřebné záležitost ohledně osvojení Maxíka do výhradní péče nevlastnímu dědečkovi, panu Jánovi. Vlastní otec Maxíka zřekl a jeho teta je od ledna letošního roku nezvěstná. Pan Ján si zařídil levnější bydlení od března tohoto roku, ale i tak mu zbyde málo na životní potřeby.

My, zdravotní sestřičky, mu v současné době pomáháme s nákupem potravin, darováním oblečení po našich dětech a získáním nějaké možné další podpory, hlavně finanční.

Malý Maxík rád jezdí i na společné výlety se školou, které je potřeba také hradit. V současné době řešíme s vedoucí jídelny možnost dotace na obědy z prostředků další nadace.

Budeme vděční za jakoukoliv pomoc, kterou Maxíkovi dopřejete!

Děkujeme.

Poděkování

13. 02. 2023

Vděčnost, kterou pociťujeme již několik dní od spuštění sbírky se v nás víc a víc prohlubuje. Díky tolika vybraným penězům může pan Ján nejen zajistit potřeby Maxíka, ale i uhradit část nájmu bytu a zbydou peníze na nenadálé výdaje!

Vzkazy, které k darům píšete, panu Jánovi předčítá starší vnuk a díky tomu všemu pan Ján začíná věřit, že vše dobře dopadne. Že oni tři budou moci nadále zůstat spolu, zajištění a bez stresu o existenci a budoucnost. Tohle všechno nás sestřičky utvrzuje v tom, že i mezi lidmi jsou andělé.

Děkujeme všem dárcům jak zde uvedených, tak i těm, kteří s námi nebo rodinou pana Jána jsou v kontaktu.

104 donations

“Přejeme pevné zdraví a spoustu sil. Osud se s vámi vůbec nemazlí, ale společně to vše zvládnete. Držte se!”
1 000 Kč — Anonymous donor 4 days ago

“Hodně štěstí, Maxíku. ”
373 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“:-)”
373 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Maxíku, buď statečný, jsi skvělý klučina ❤”
777 Kč — Monika 2 weeks ago

500 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“♥️”
252 Kč — Iva 2 weeks ago

200 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Ahoj držím palce 😎”
373 Kč — Jaroslav 2 weeks ago

777 Kč — Alena 2 weeks ago