Podpora školního charitativního projektu „SPORTUJ PRO AFRIKU“

Jablonné v Podještědí / Organizer: ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí, příspěvková organizace zc.pvennolbajsz@akputs.rimodar

{}
0 %

Podpora školního charitativního projektu „SPORTUJ PRO AFRIKU“

Amount raised 3 050 Kč of 20 000 Kč goal
Left -10 days
15 % z původního cíle
The campaign has ended 18. May 2024

Help by sharing

Jsme tým žáků a učitelů ze ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí v Libereckém kraji.

Zapojili jsme se do projektu „Světová škola“, v jehož rámci se zabýváme globálními tématy a snažíme se o naplnění některého ze 17 cílů udržitelného rozvoje (SDGs).

V rámci našeho projektu jsme přichystali benefiční odpoledne 24. dubna 2024 „Sportuj pro Afriku“, během něhož chceme vybrat co nejvíce peněz pro keňskou školu Maasai Academy, a tím podpořit unikátní vzdělávací komunitu Masajů v odlehlé lokalitě Loita Hills v Keni.

Zároveň bychom byli rádi, kdyby náš projekt podpořili i lidé, kteří nemohou přijet přímo k nám do Jablonného v Podještědí, ale zároveň je náš projekt oslovil a chtěli by nám s ním finančně pomoci a podpořit jej.

Na projektu spolupracujeme s Lejlou Abbasovou a jejím Nadačním fondem Asante Kenya, pro který finanční příspěvky chceme vybírat.

Jak sbírka pomůže?

Asante Kenya pak finance poskytne samotné Maasai Academy. Tímto projektem chceme podpořit a zlepšit možnosti vzdělávání masajských dětí. Škola Maasai Academy se od svého vzniku rozrostla a prodělala velký rozvoj, přesto se dále potýká s různými problémy – ať už je to nedostatek učebnic, vybavení na sport a volnočasové aktivity, malý počet úložného prostoru ve třídách, školní výbavy nebo velký počet žáků v jedné třídě. A to je důvod, proč jsme se rozhodli se školou spolupracovat a podpořit jí na naší benefiční akci. Protože pouze vzdělání je pro děti šancí na lepší život.

Děkujeme vám!


Historie Massai Academy 

Maasai Academy byla založena v roce 2008 s cílem vzdělávat znevýhodněné a chudé masajské děti. Během jednoho roku vzrostla návštěvnost ze tří na dvacet dětí a v roce 2010 vznikla nezisková organizace RedTribe, kterou založili v místě žijící manželský pár Hennie a Becca Marais. Postupně se škola rozrůstala nejen počtem dětí, ale i svým zázemím. Dnes má Maasai Academy 10 učeben, kuchyňku, sklad, kancelář, záchody a 350 dětí. O výuku se stará 14 oddaných učitelů, kteří poskytují to nejlepší dostupné vzdělávání.

Děti se učí v samostatných učebnách, které jsou určeny pro jednotlivé ročníky – od mateřské a předškolní třídy až po 8 základních tříd. Některé ročníky jsou zaplněné podobně jako u nás do 30 dětí, ale například 4. třída má 49 žáků. Výuka probíhá podobně jako v České republice – do školy se chodí od pondělí do pátku, první hodina začíná v 8 hodin ráno, končí se většinou kolem 15 hodiny odpoledne. Starší děti pak ještě čekají sportovní aktivity až do pozdních odpoledních hodin. Základními vyučovanými předměty jsou angličtina, kiSwahili, matematika, náboženství, společenské vědy, zemědělství, obchodní vědy, environmentální aktivity a integrované vědy. 

10 donations

500 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

373 Kč — Anonymous donor 2 weeks ago

“Moc hezký projekt, více takových :-).”
777 Kč — Anonymous donor 3 weeks ago

“držím palce, ať se vybere co nejvíce ♥”
200 Kč — Židkovi 3 weeks ago

114 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“👍”
252 Kč — Anonymous donor 2 months ago

182 Kč — Anonymous donor 2 months ago

252 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“❤️”
200 Kč — Hana Koubová 2 months ago

200 Kč — Anonymous donor 2 months ago