Podpora rodiny Skudrzykových po tragickém odchodu maminky Marcely

Třinec / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Podpora rodiny Skudrzykových po tragickém odchodu maminky Marcely

Amount raised 44 047 Kč of 95 000 Kč goal
Left -587 days
46 % z původního cíle
The campaign has ended 02. December 2022

Help by sharing

Bohužel i přes veškerou snahu jak lékařů, tak následně nás a naší nepřetržité domácí péči, se s námi má milovaná manželka Marcelamaminka našich 2 úžasných dětí, navždycky rozloučila.

Je to pro nás naprosto zdrcující ztráta, která nelze vyjádřit slovy. Marcela bojovala neuvěřitelně dlouho, ale bohužel nakonec svému stavu podlehla.

Rodinná tragédie

Žili jsme si jako šťastná rodinka až do momentu, kdy se před 3,5 lety moje manželka probudila a začala upadat do mdlob.

Přivolali jsme záchranku, proběhlo 45minutové oživování s převozem do nemocnice. Tam nám stanovili diagnózu kolapsu na základě nedostatku draslíku v těle. Důsledkem bylo Marcely těžké poškození mozku a bezvládný stav. Během hospitalizace prodělala opakované zástavy srdce. Starali jsme se tak o ni v kruhu rodinném 24 h denně. Měla zavedenou tracheostomii, výživu jsme jí podávali do břicha PEGem a doufali jsme…

Naše 2 děti Radim a Anet ještě studují a celou situaci nesou velmi těžce. Anetka hodně pomáhala s péčí o svou maminku. Pořád mám před sebou obraz, jak trpělivě a s láskou stojí u její postele.

24h nepřetržitá péče zamávala i s našimi financemi. Žijeme ve velmi malém prostoru bytu 2+1 s nedostatečnými podmínkami. Nevlastníme ani automobil. Dělali jsme ale vše pro to, aby s námi mohla být Marcela doma, nic jsme nevzdávali a bojovali jsme i přes to, že nás situace zasáhla ve chvíli, kdy jsme na tom finančně už tak nebyli moc dobře.

I v tyto nejsmutnější a nejtěžší momenty však musím řešit existenční potíže.

Na péči o manželku jsem pobíral příspěvek na péči a ona měla invalidní důchod, protože jsem se o ni celodenně staral. Vyžili jsme tak jen doslova z měsíce na měsíc. Tyto dávky jsou nyní samozřejmě zastaveny, a já jsem si ihned musel najít jakoukoliv práci. I přes to, že jsem před manželky onemocněním pracoval u železnice nastupuji v pondělí do práce jako terénní pracovník v sociálních službách. Výplatu ale dostanu až za měsíc.

Prosím, pomozte nám překlenout náročné období, než se finančně stabilizujeme po první výplatě v mé nové práci. Jelikož naše děti ještě studují, výtěžek této sbírky půjde také na jejich potřeby.

Děkujeme všem za podporu, moc si toho v těchto velmi těžkých časech vážíme.


56 donations

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“❤️”
500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Drž tě se”
333 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Hodně sil ..”
1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

253 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymní dárce 2 years ago