Podpora projektu Lesní lázeň - kurz pro našeho průvodce

Chomutov / Organizer: Lesní lázeň, z.s. zc.nezalinsel@jerdno

{}
0 %

Podpora projektu Lesní lázeň - kurz pro našeho průvodce

Amount raised 5 000 Kč of 80 000 Kč goal
Left -833 days
6 % z původního cíle
The campaign has ended 14. November 2021

Help by sharing

Nápad, že budeme realizovat metodu Shinrin-yoku (V překladu Lesní lázeň), která je původem z Japonska, pro děti a pedagogy, vznikl minulý rok na podzim. Náš průvodce Ondřej tehdy pracoval v podkrušnohorském Zooparku v ekocentru, kde se věnoval dětem v rámci výukových programů. Lesní lázni se věnoval už několik let pouze pro své účely, ale v krásném lesním prostředí Zooparku začal předávat své zkušenosti dětem a pedagogům.

Učitelé byli z konceptu Lesní lázně nadšeni a chtěli do lesa na samostatný program, a tak vznikla myšlenka, zlepšování fyzického i duševního zdraví, posilování emoční stability, prohloubení vztahu k přírodě u dětí, ale i u pedagogů, kteří s dětmi pracují téměř každý den.

Dospěli jsme do fáze, kdy jsme založili neziskovou organizaci, abychom mohli náš projekt rozvíjet. Předávat znalosti o lesním ekosystému o tom, co nám les může nabídnout a co bychom my měli na oplátku dělat pro přírodu. Vědecky podložená metoda, založena na jednoduchých aktivitách a zapojování všech smyslů v lesním prostředí se v současnosti rozšiřuje po celém světě, ale zaměřuje se spíše na dospělé jedince než na skupiny dětí.

Naším cílem je, aby byla Lesní lázeň známou metodou na našich školách, aby se vědělo o tom, kde můžeme nabrat síly, proč jsou pro nás lesy důležité, aby děti i dospělí měli jiný úhel pohledu na naši přírodu, než kterou získají v rámci standartní výuky.

Momentálně máme jednoho průvodce, který sice tuto práci miluje a žije ji, ale jedná pouze na základě samostudia a intuice a rádi bychom se posunuli na další příčku.

Abychom byli schopni předávat co nejpřesnější informace a dále se vzdělávali potřebujeme, aby náš průvodce absolvoval mezinárodní certifikační kurz průvodce lesní terapíí.

Jedná se o půl roční kurz pod hlavičkou ANFT (Association of Nature and Forest Therapy), který je bohužel kvůli Covidové situaci pouze online, ale právě kvůli tomu, co se ve světě, u nás a v našem školství děje věříme, že je třeba dětem předávat znalosti síly přírody.

Kurz samotný je velice nákladný, a proto jsme se rozhodli založit sbírku, abychom člověka, který celý koncept neziskové organizace vymyslel, mohli posunout dál, aby dokázal předat dál, co je třeba a aby dokázal naučit další kolegy tomu, co díky kurzu získá.

Další výhodou je samotný mezinárodní certifikát průvodce Lesní terapie, který nám pomůže s důvěryhodností a otevře dveře k dalším institucím.

Tímto děkujeme, že jste dočetli až sem a stejně tak děkujeme, pokud se rozhodnete nás v tomto směru anebo jakémkoli jiném podpořit.

Děti jsou naše budoucnost a to, co jim předáme, budou zase oni předávat dál svým dětem. 

1 donations

“Fandim ti a vyprdni se na neziskovku. ”
5 000 Kč — Jakub 2 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
27 %

No good deed goes unpunished