Petra bojuje s RS: I na vozíku však tančí dál!

Beroun, Tetín / Organizer: Petra Kellerová zc.manzes@avorellekatep

{}
0 %

Petra bojuje s RS: I na vozíku však tančí dál!

Amount raised 124 227 Kč of 400 000 Kč goal
Left -112 days
31 % z původního cíle
The campaign has ended 16. August 2023

Help by sharing

Jmenuji se Petra a je mi 36 let. Celý můj život byl jako pohádka, ale pak se to nějak pokazilo... Už jako malá holka jsem propadla kouzlu tance. Protancovala jsem se až ke svému manželovi, se kterým jsem procestovala téměř celý svět.

V roce 2014 mi byla diagnostikována roztroušená skleróza. To mi obrátilo celý můj život a já se rozhodla věnovat se svému snu. Založila jsem taneční školu, která má dnes více než 300 tanečníků.

Další zlom přišel v roce 2019, kdy jsem prodělala těžkou ataku, která mě postupně upoutala na lůžko. Vyzkoušela jsem všechny možné a dostupné léčby, které bohužel nezabraly a stav pouze zhoršily. Aby toho nebylo málo, zřejmě mi tyto léčby navíc k tomu všemu způsobily další autoimunitní onemocnění ITP (Imunitní trombocytopenická purpura). Což znamená, že mi tělo ničí krevní destičky a hrozilo mi vykrvácení, byť jen z malé rány. Na tuto nemoc (ITP) jsme našli s panem doktorem vyhovující lék, který udržuje hladinu destiček optimální.

Bojuji dál. Nic nevzdávám. Stále rehabilituji. V současnosti je mojí největší překážkou spasticita, což je svalová zatuhlost.

I když se nemohu hýbat, i tak se aktivně účastním některých tanečních tréninků jako trenérka. Ostatní tréninky vedou moje svěřenkyně, které u mě tancovaly už jako malé holky a vypracovaly se až na pozici trenérek. Jsem na ně pyšná a stejně tak i na naše děti, které se umísťují na předních příčkách i stupních vítězů tanečních soutěží. Snažím se být nadále nápomocná celé organizaci a chodu naší Taneční školy, která se věnuje nejen tanečním lekcím, ale také pořádáním tanečních táborů, příměstských táborů a dětských dnů.

Tohle všechno mohu absolvovat díky svému báječnému manželovi, který mě podporuje a absolvuje se mnou veškeré cesty na tréninky a soutěže. 

Jak sbírka pomůže?

Vybraný finanční obnos bych ráda využila na pořízení rehabilitační pomůcky – Exopulse Mollii Suit, která pomáhá ke zmírnění spasticity. Dále využiji finance na rehabilitace, které zdravotní pojišťovny neproplácí, rehabilitační pobyty a další pomůcky pro zjednodušení denních aktivit a doplňky stravy.

Můj život se sice dost zkomplikoval, ale jsem vděčná za moji rodinu, za mojí krásnou dceru (3 roky) a všechny blízké lidi. 

Děkuji Petra

80 donations

200 Kč — Anonymous donor 4 months ago

27 000 Kč — Hradovi 4 months ago

“Petro, jste uzasna, moc Vam drzime palce”
777 Kč — Anonymous donor 4 months ago

1 221 Kč — Anonymous donor 4 months ago

1 000 Kč — Anonymous donor 4 months ago

10 000 Kč — Drmlovi z Příbrami 4 months ago

“Držím palce!🙌🏻❤️”
300 Kč — Marie 4 months ago

777 Kč — Anonymous donor 4 months ago

373 Kč — Jarda S. 4 months ago

777 Kč — Anonymous donor 4 months ago