Ortézy pro Tadeáška

Třebíč / Organizer: Zuzana Pálková zc.manzes@lap.zzuZ

{}
0 %

Ortézy pro Tadeáška

Amount raised 73 987 Kč of 70 000 Kč goal
Left -942 days
106 % z původního cíle
The campaign has ended 10. May 2020

Help by sharing

Tadeášek se narodil předčasně a jeho první minuty životadoprovázela řada vážných zdravotních komplikací. Později si rodiče od lékařůvyslechli diagnózu autismus a těžká mentální retardace. Vlivem nemoci máchlapeček zkrácené achilovky a velmi špatně se pohybuje. Pomohly by muspeciální ortézy, které pojišťovna bohužel neproplácí.

Tadeášek strávil hned po narození několik dnív nemocnici. I přes to všechno se vyvíjel s ohledem na okolnosti normálně,jeho vývoj byl jen „malinko" pozadu. Po propuštění domů následovalyintenzivní rehabilitace, protože byl silně hypertonický. Ve 14 měsících sepostavil na nožičky, uměl „paci paci“, říkal táta... Po roce však nastal regresa začalo se objevovat divné chování.

Nás syn přestal reagovat na jméno, nenavazoval očníkontakt, často se díval tak nějak mimo… Jako by zapomněl vše, co už uměl.Nepřišel žádný pokrok, naopak přibylo zvláštní chování. Jeho pozornostsměrovala na vše, co se točí, často pobíhal a mával rukama, vydával různé zvukya skřeky, houpal se ze strany na stranu, točil se dokola… Vše ukazovalo naautismus.

Když Tadeáškovi bylo 20 měsíců absolvovali jsme prvnípsychologické vyšetření. Po kolečku návštěv u lékaře se potvrdily naše obavy.Vyslechli jsme si diagnózu nízkofunkční autismus a těžká mentální retardace.Začali jsme spolupracovat s ranou péčí a docházet na různé terapie.

Nemoc se výrazně projevila v Tadeáškově chůzi,kdy začal chodit po špičkách. Rehabilitace byly velmi obtížné. Zaměřilijsme se na protahování nožiček, aby nedošlo ke zkrácení achilovek. Bohužel ipřes cvičení ke zkrácení achilovek došlo, a to k velmi výraznému. Nyníuž nemůže došlápnout na celé chodidlo, často padá a místo bot musí nosit koženécapáčky.

Vzhledem k diagnózám se jako nejlepší řešení ukázalaléčba nošením dynamických ortéz od firmy Pohlig, které se bohužel nevyrábí unás v ČR, nejsou hrazené pojišťovnou a jsou velice nákladné. Absolvovalijsme konzultaci, cvičné sádrování, abychom věděli, zda Tadeášek ortézy snese.Vše proběhlo v pořádku a obdrželi jsme termín ve Vídni, kde firma sídlí.

Věříme, že jsme na dobré cestě k tomu, aby Tadeášek mohlchodit normálně, bez bolestí a pádů a užívat si se svými sourozenci. Proto teďpotřebujeme pomoc od vás, dobrých lidí, kterým nejsou lhostejné osudyostatních.

Velice si vážíme každé pomoci a za Tadeáška mocděkujeme!

Tadeáškovy pokroky

14. 01. 2021

Zdravíme všechny dárce 🙂 Tadeášek od července poctivě nosí ortézky, začátek byl těžký, ale rychle si zvykl. A hned se dostavily výsledky. Po 5 týdnech dokázal došlápnout na celá chodidla a po 3 měsících se objevily první kroky. Máme před sebou ale ještě spoustu práce, hlavně co se týče rehabilitace a naučení správné chůze, zejména zapojení svalů na nártu. Věříme, že to zvládneme! Moc všem děkujeme a zase dáme vědět, jak se Tadeáškovi daří 😉

69 donations

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Dobry den. Sam jsem se narodil s problemem s achilovkou a jen diky operaci dnes chodim. Je celkem zazrak, ze se dokonce zivim sportem. Doufam a preji si, abych mohl pomoci aspon trosku??”
50 000 Kč — Jakub Kovář 3 years ago

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

50 Kč — Anonymous donor 3 years ago

300 Kč — Anonymous donor 3 years ago

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

100 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

400 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Podpořme maličkou Elišku s nádorem! Zkusit se má všechno!
58 %

Podpořme maličkou Elišku s nádorem! Zkusit se má všechno!

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky
49 %

Pro rodinu v těžkých časech po náhlém odchodu maminky Lenky

Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům
50 %

Pomáháme ON|KOLO|GICKÝM pacientům