Opravme auto pro Standíka s DMO

Most / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Opravme auto pro Standíka s DMO

Amount raised 0 Kč of 16 384 Kč goal
Left -193 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 03. January 2024

Help by sharing

Jsem maminka osmiletého syna Standíka, který se potýká s dětskou mozkovou obrnou, centrální hypotonií a spastickou diparezií.

Standík se narodil ve 26. týdnu těhotenství po odlučování placenty. Od 15. týdne jsem ležela v nemocnici na udržování s hematomem na placentě. Pak přišel den D, kdy se placenta začala odlučovat a nastalo masivní krvácení. Standík přišel na svět akutním císařským řezem ve 26+4 týdnech, vážil 1080 gramů a měřil 34 cm.

Jeho start do života nebyl vůbec lehký; dvakrát bojoval o svůj život. Potýkal se s krvácením do mozku a hrozila perforace střev.

Operace by v tu dobu nebyla možná, na sále by vykrvácel. Svůj boj o život vyhrál, a já jsem na něj neskutečně hrdá. Standíkovi je nyní 8 let, chodí do první třídy na základní školu, mentálně je v pořádku a čeká ho na vysvědčení vyznamenání. Standík je na invalidním vozíčku, neujde sám

ani krok, umí lézt po čtyřech, zvládne vylézt na sedačku. Je strašně šikovný a snaží se mi ve všem pomáhat.

Jak sbírka pomůže?

Bohužel se mi rozbilo auto, které je pro mě podstatné pro dovážení syna do školy a k lékařům.

Oprava auta by měla stát cca 15 tisíc korun, možná více. Auto nám musí ještě dva roky sloužit,

poté si můžeme požádat o peníze na další auto, které máme na 7 let od státu. Na opravu bohužel nemám, nepracuji, jelikož celodenně pečuji o syna a s příspěvku na péči nemám šanci na opravu ušetřit. Manžel pracoval, nyní je na ÚP a hledá zaměstnání. Standíka vozím do školy, vyzvedávám a dojíždíme dvakrát týdně cvičit, což je 30 km tam a 30 km zpět. Lékaře máme mimo bydliště, máme tu pouze pediatra. Bez auta jsme prostě bezradní.

Touto cestou vás za sebe a Standika prosím o pomoc,

s pozdravem

Maminka Romana.