Oprava automobilu pro handicapované bratry

Trutnov, Bernartice / Organizer: Josef Tylš zc.manzes@civoslyt

{}
0 %

Oprava automobilu pro handicapované bratry

Amount raised 31 266 Kč of 30 000 Kč goal
Left -553 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 12. November 2022

Help by sharing

Jsme rodiče dvou synů, kteří jsou dnes již v pubertálním věku. 

Starší syn Patrik se narodil před 16 lety. Na svět přišel předčasně akutním císařským řezem z důvodu nitroděložního zánětu. Jeho vývoj byl zpočátku bezproblémový. Po 6. měsíci se, ale náhle zastavil. Po následném vyšetření magnetickou rezonancí bylo zjištěno, že prodělal periventrikulární leukomalácii, což je úbytek bílé hmoty na mozku. Následkem toho mu na mozku zůstala jizva, která ovlivnila jeho další vývoj. Obsah jeho diagnóz je obsáhlý. Pro nás to, ale znamená, že synův vývoj se i přes naše úsilí, dostal jen na úroveň mezi prvním a druhým rokem věku. 

Když měl starší syn 2 roky, narodil se nám druhý syn Nikolas. Patrik měl v té době zjištěné pouze fyzické postižení a nedoslýchavost. Ještě komunikoval, mluvil nebo si hrál. Sourozenec pro něho měl být parťák a tahoun. Samozřejmě i my jsme si přáli, aby náš život obohatilo také zdravé dítě a zase jiné zážitky s tím spojené. Nikolas se narodil po bezproblémovém těhotenství, které bylo na žádost ženy ukončeno císařským řezem. Při císařském řezu se zjistilo, že měl pupeční šňůru několikrát omotanou kolem krku. Díky způsobu porodu, ale nedošlo k žádným komplikacím a my žili v přesvědčení, že syn je zdravý. Jeho vývoj tomu také odpovídal. Zatím co jiné děti, ale začínaly mluvit, jeho rozvoj zejména komunikace byl minimální. Příčina dodnes není známá, ale ani mladšímu synovi se zdravotní komplikace nevyhnuly. Jeho handicap se, ale díky usilovné práci mé ženy, která zůstala doma, aby se o syny mohla starat, podařilo výrazně zmírnit. Na první dojem si tak všimnete jen závěsných sluchadel umístěných za jeho ušima. Od malička byl syn integrován. V překonávání handicapu mu velmi pomohl sport. Dnes navštěvuje 8. třídu běžné základní školy. 


Každý ze synů je jiný a každý vyžaduje jiný přístup a péči. Přesto, že se handicap mladšího syna může zdánlivě zdát jako mírnější, stojí za jeho současným stavem nespočet hodin práce. Proti staršímu synovi si svůj handicap také uvědomuje. U staršího syna se naopak snažíme o udržení jeho motorických dovedností, protože s pubertou a rychlým růstem se mu tělo celkově bortí. Navštěvujeme tak pravidelné terapie. V úžasné škole, kam dochází, když mu to zdravotní stav dovolí, pracují zase na zlepšení mnoha dalších oblastí. Rozhodně to nevzdáváme. 


Bydlíme na vesnici a všechno od škol, práce, volnočasových aktivit až po rehabilitace a další terapie je mimo naše bydliště. Nedílnou součástí našeho života je tak automobil. Momentálně tedy dva. Jeden dosluhující, který je z nejen z důvodu rozsáhlé koroze neprodejný, se ještě snažíme udržet při životě a druhý, který se nám nedávno podařilo pořídit díky pomoci mnoha úžasných lidí. Původním plánem bylo pořídit nový velký automobil, který zároveň dokáže zdolávat nástrahy hor a doveze nás náročnou cestou až domů. Na nový automobil se nám však peníze sehnat nepodařilo a vybrali jsme tak automobil, který v rámci dnešních cen pro nás byl co možná nejvhodnější. Vzhledem k tomu, že automobil je jetý, našli jsme na něm několik závad, které je třeba opravit. Jedná se zejména o brzdy, kde je třeba opravit ruční brzdu nebo vyměnit kotouče s destičkami. Zakoupit pneumatiky a upravit některé části automobilu kvůli nakládání vozíku. 


Vzhledem k tomu, že v současné době nám do rozpočtu výrazně zasáhlo zdražování zejména pohonných hmot, nejsme schopni tyto opravy minimálně v letošním roce, uhradit a nejnáročnější období pro nás, obyvatele hor, se blíží. 

Obracím se tedy se svou prosbou na Vás. Prosím pomozte nám opravit automobil, upravit interiér pro lepší fungování a udržet nás tak dál na cestách nejen do škol. 


Jakákoli vybraná částka bude použita na tyto výdaje. V případě, že se sbírka nenaplní, budou provedeny opravy dle závažnosti. V případě, že se vybere více peněz, budou použity na výdaje spojené s automobilem. Například na úhradu povinného ručení nebo pohonných hmot. 


Všem, kteří se rozhodnou pomoci, ze srdcí děkujeme. 

Poděkování dárcům.

14. 11. 2022

Děkujeme Všem, kteří se do sbírky zapojili a pomohli nám. Moc si toho vážíme a pomoc, v rámci našich možností, pošleme zase dál.


Mějte samé krásné dny.

Poděkování dárcům.

03. 11. 2022

Ráda bych poděkovala Všem dárcům, kteří se zapojili, ať už samotným příspěvkem nebo šířením informací o naší sbírce. Moc si toho vážíme a znamená to pro nás mnoho. Díky Vám víme, že v tom nejsme sami. Všem přeji, aby je v jejich životě potkalo jen to dobré.


Na konci minulého měsíce jsme předali automobil na utěsnění olejové vany, kde se po koupi auta zjistilo, že olej prosakuje. Zároveň se olej vyměnil. Při předání automobilu nám bylo sděleno, že olejová vana dost možná nebude jediné místo, kde olej uniká. Při dalším užívání jsme kontrolovali hladinu oleje a bohužel, se potvrdilo, že se skutečně olej dál ztrácí. Olej tedy nyní dál sami doléváme, aby ho bylo v automobilu stále dost. S touto opravou jsme nepočítali a proto děkujeme za jakoukoli částku, která se případně vybere i nad rámec uvedených 30 000 Kč.

25 donations

“Hodně štěstí! ❤️”
1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 250 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držím palce 🙏🏼🤍”
300 Kč — Vennicca 2 years ago

“Držím palce! ”
10 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Preji vam mnoho sily. Verim, ze se povede vybrat tolik, kolik bude potreba a usnadni vam to bezny zivot. Mate toho opravdu nalozeno mnoho. Drzte se!”
5 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

300 Kč — barbora hápová 2 years ago