Odměníme statečného Bédu s DMO delfinoterapií!

Benešov / Organizer: Nadační fond Šťastná hvězda zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Odměníme statečného Bédu s DMO delfinoterapií!

Amount raised 2 958 Kč of 135 000 Kč goal
Left 94 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 31. May 2024

Help by sharing

Náš dnes dvanáctiletý Bedříšek se narodil předčasně ve 28tt.

Když mu byl rok, tak mu lékaři diagnostikovali DMO: tři písmena, která dokáží obrátit život celé rodině vzhůru nohama.

Byl to šok, ale my jsme se nevzdali a všichni společně jsme se pustili „boje“!

Pravidelně jezdíme s Bédou do lázní v Klimkovicích na intenzivní rehabilitace, tzv. klim-therapii. Cvičení ve speciálním oblečku Bédovi opravdu moc pomáhá. Již má za sebou 22 pobytů a stále se to zlepšuje.

Béda se pohybuje na invalidním vozíku, má speciálně upravené trojkolo, ale dokáže jít sám kousek cesty i s trekovými holemi. Je to velmi šikovný kluk, chodí už do 5.ročníku základní školy, kde mu pomáhá paní asistentka. Škola ho baví, hlavně český jazyk a angličtina, také přírodověda, protože má rád přírodu a zvířátka.

Má samé jedničky a těší se na druhý stupeň.

V létě trávíme vždy měsíc na skautském táboře, kde si to užívá s kamarády. Rádi společně vyrážíme poznávat krásy Šumavy na kole, absolvujeme hipoterapie, když to jde, a také plaveme.    

Béda letos v únoru prodělal velkou a náročnou kosterní operaci. Musely se srovnat a sešroubovat obě kyčle, 6 týdnů od operace jen ležel a potom jsme hned odjeli do lázní. Byly to pro něho jedny z nejtěžších lázní, protože ztratil svalovou hmotu a musel začínat se vším od začátku. Bolelo to, ukápla nejedna slzička, ale jak jsem psala, je to velký bojovník a dal to! Ještě není úplně v pořádku, ale stále se zlepšuje. Myslím, že by si za to všechno, co prožil a jak bojuje, zasloužil nějakou pořádnou „odměnu“ 😊

Béda má spoustu přání do budoucna. Třeba jednou pořádně chodit a nebýt odkázán na vozíček, vystudovat nějakou vysokou školu.

… a také by si moc přál letět letadlem k moři a tam si zaplavat s delfíny, na tzv. delfinoterapii v Turecku.

Rád by si to užil i se svojí sestrou Barčou (14), která má celiakii (alergii na lepek). Mají se moc rádi a takové zážitky si vždy společně velmi užijí, a co je víc, než upřímný úsměv na jejich tvářích.Barča mu pomáhá při plavání, vozí ho, stará se o něj, vzájemně si pomáhají se školou. Je to velká šikulka a moje pomocnice.

Jak sbírka pomůže?

Bohužel tato terapie je velmi finančně náročná – 10x terapie, plavání s delfíny cca 60tis a navíc ještě letenky, ubytování … takže se částka vyšplhá skoro na 130tis. Kč. A to, bohužel, nejsme schopni dát dohromady, proto bychom vás rádi požádali o pomoc a splnění jednoho dětského snu … 😊

Moc vám děkujeme, Svobodovi  

Patrons 1

Nadační fond Šťastná hvězda

Partnerem sbírky je Nadační fond Šťastná hvězda

4 donations

“Uzdrav se Lásko naše.🤍🤍🤍🤍”
2 112 Kč — Štěpán 🤍 6 months ago

100 Kč — Anonymous donor 6 months ago

373 Kč — Anonymous donor 7 months ago

373 Kč — Anonymous donor 9 months ago