Nové vlasy pro onkologicky nemocné děti

ČR / Organizer: Nové háro, z.s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Nové vlasy pro onkologicky nemocné děti

Amount raised 85 669 Kč of 150 000 Kč goal
Left -201 days
57 % z původního cíle
The campaign has ended 11. May 2023

Help by sharing

Tohle je Markétka. Na první pohled obyčejná dívka, avšak s neobyčejným příběhem. V lednu 2018 podlehla své onkologické diagnóze, se kterou bojovala od svých 14 let. Bylo jí pouhých 19 let, když tento svět musela opustit. Milovala svůj život, měla velké plány, sny, chtěla studovat.

Nic z toho se jí už nesplní.

Co se jí však splnilo a vlastně pořád plní, je její touha pomáhat stejně nemocným dětem. Věděla totiž, jak moc jí holá hlava, která bohužel k léčbě onkologické diagnózy patří, vadila. V nemocnicích potkávala dětské pacienty v podobné situaci, vznikaly mezi jí a nimi silné kamarádské vazby, a proto s jistotou zjistila, že holá hlava trápí většinu z nich. Ty zvědavé pohledy okolí, stud před kamarády, ztrátu sebevědomí a vlastní důstojnosti se u mnoha nemocných dětí Markétka rozhodla změnit.

Rodiny dětí ale bývají často během léčby finančně limitovány, a proto si paruku nemohou dovolit. Natož takovou kvalitní a pohodlnou vlasovou náhradu, která nebude škrábat na hlavě, bude vypadat přirozeně a bude odpovídat představě daného dítěte. A proto také Markétka chtěla, aby paruky děti dostávaly zdarma.

Paruky na míru nemocným dětem bezplatně, přesně tak si to přála

Markétka před pěti lety 12. 10. 2017 založila právě z těchto důvodů spolek Nové háro. Po její smrti ho vede její maminka s ostatními nadšenci a k dnešnímu dni pomohli již více než 160 dětem! Jde o neuvěřitelný počet předaných paruk vzhledem k tomu, že samotná výroba jedné takové vlasové náhrady vyjde na více než 25 000 Kč.

Jak pomoc probíhá?

Nové háro pomáhá v rámci celé ČR. Po kontaktování se vydáme za dítětem k němu domů, nebo do nemocnice, kde si vezmeme míry na novou paruku a když je hotová, tak ji jezdíme i osobně předat. Snažíme se o to, aby mělo dítě cestu k novým vláskům co nejsnadnější. Úžasné také je, že jsme schopni nabídnout možnost výroby paruky přímo z ostříhaných vlasů malého pacienta. Pocit vlastních vlasů je tak úplně dokonalý!

Pojďte s námi umožnit onkologicky nemocným dětem projít léčbou důstojně a v lepších podmínkách! Pomozme jim zase nachvilku zapomenout na jejich trápení, přiblížit se tomu pocitu, kdy bylo ještě vše „normální“. Věřte nebo ne, ale dobrý psychický stav je klíčový pro proces uzdravení.

Podpořením výroby nových paruk na míru onkologicky nemocným dětem to umožníte. Pojďme tedy společně malé i velké bojovníky podpořit v jejich cestě za uzdravením!

Moc děkujeme.

Krásný den z Nového hára...

22. 11. 2023

Víme, že zpětná vazba je důležitá, a proto jsme Vám chtěli dát vědět, že právě Váš příspěvek pomohl k výrobě paruk pro 2 úžasné holčičky - Nelly a Ameliu Nadiu. Vidíte ten úsměv na jejich tvářích? Pomohli jste ho vykouzlit právě Vy a my Vám za něj moc děkujeme! Pokud s námi chcete kouzlit dál, mrkněte na naší novou sbírku: https://www.znesnaze21.cz/sbirka/pomozte-nam-naplnit-slib-o-novem-haru-nemocnym-detem

Nové háro a s námi také již více než 220 dětí,

kterým jsme udělali léčbu o vlas jednodušší…

Patrons 3

Lucie Bílá
Patronkou sbírky je Lucie Bílá.
mojewella.cz

Partnerem sbírky je e–shop https://www.mojewella.cz a jeho zákazníci.

Kafita.cz

Partnerem sbírky je e-shop https://kafita.cz a jeho zákazníci.

104 donations

62 Kč — E-shop Kafita.cz a jeho zákazníci 7 months ago

373 Kč — Anonymous donor 8 months ago

100 Kč — Anonymous donor 9 months ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Díky, díky, díky. Třikrát nestačí, posílám aspoň tisíckrát!”
1 000 Kč — Anna 1 year ago

“Děti by měly být zdravé a smát se. Snad jim vlásky vykouzlí aspoň malý úsměv na tváři.”
252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

111 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držím palce všem dětem, ať svůj boj vyhrají a další vlasy jsou již jejich vlastní”
500 Kč — Anita 1 year ago

“❤️”
252 Kč — Anonymous donor 1 year ago