Neurorehabilitace pro Ondráška

Opava / Organizer: Lenka Kanovská zc.manzes@l.aksvonak

{}
0 %

Neurorehabilitace pro Ondráška

Amount raised 141 260 Kč of 82 800 Kč goal
Left -850 days
171 % z původního cíle
The campaign has ended 28. May 2021

Help by sharing

Ondrášek se narodil jako zdravé a spokojené miminko. Ve dvou měsících bohužel dostal pneumokokový zánět mozkových blan a byl v ohrožení života. Naštěstí to zvládl, za což jsme s manželem moc vděční. Na Ondráškovi však tato zákeřná nemoc zanechala následky v podobě poškození mozku. Náš syn je velký bojovník a dělá pokroky, ale vše jde hodně pomalu.

Rádi bychom s Ondráškem vyzkoušeli novou metodu rehabilitace, od které si slibujeme zlepšení pohybu, smyslového vnímání a celkový rozvoj kognitivních funkcí. Rehabilitace je však nad naše finanční možnosti.

Ondrášek má 3,5 roku, dosud nechodí ani nesedí, i když denně rehabilitujeme, nezvládá se obrátit ani ze zad na bříško. Nevyhledává oční kontakt, vnímá zejména dotek. Navíc se přidaly problémy s očima a na hračky zatím nereaguje tak, jako zdravé děti.

V rámci zrakové terapie k nám již 2 roky jezdí terapeutka z Rané péče Ostrava, která nám moc pomáhá a díky svým dlouholetým zkušenostem nám umí poradit nejen v oblasti zrakové terapie, ale i rehabilitace a pomůcek. Poskytuje nám pomoc a podporu v pro nás těžkých situací.

Díky ní jsme se i dozvěděli o speciální rehabilitaci tzv. Snoezelen terapii, kterou poskytuje Verheul neurosenzorické centrum. Jedná se o princip postavený na citlivém, propojeném vztahu mezi účastníkem, zkušeným doprovázejícím člověkem a kontrolovaným prostředím, ve kterém je nabízeno velké množství smyslových stimulů. Rehabilitace se zaměřuje zejména na edukaci s důrazem na sebeobsluhu a rozvoj schopnosti v maximální míře.

Rádi bychom tuto neurorehabilitaci vyzkoušeli, ale nemůžeme si ji dovolit. Každý pokrok, který Ondrášek udělá, je pro nás velkou motivací a povzbuzením. Budeme velmi vděčni za jakoukoliv finanční podporu.

PODĚKOVÁNÍ

02. 12. 2021

Zdravíme všechny dárce a ještě jednou bychom rádi poděkovali za všechny příspěvky. Moc si toho vážíme. Peníze byly použity na intenzivní neurorehabilitace, které Ondrovi moc pomohly. Ondra se naučil sedět, což před rehabilitací ještě neuměl, je to velký bojovník.DĚKUJEME!!!

Děkujeme!!!

02. 04. 2021

Chceme moc poděkovat všem, kteří nám přispěli a náš příběh sdíleli. Moc to pro nás znamená a Vaší pomoci si velice vážíme!

Sbírka stále pokračuje. Peníze vybrané nad rámec původní částky budou použity na případnou další rehabilitaci či vertikalizační stojan a další rehabilitační pomůcky, které pomohou Ondráškovi posunout se zase o kus dál nejen v pohybu.

Patrons 2

Karel Janeček a Nadační fond pomoci - NEFINANČNÍ

Patrony této sbírky jsou Karel Janeček a Nadační fond pomoci.

Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o

Tým dopravního inženýrství s.r.o. je společně s Karlem Janečkem patronem sbírky a podílí se na násobení zlatým řezem.

118 donations

Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o donors sent amount 21 000 Kč.

Nadační fond pomoci a Tým dopravního inženýrství s.r.o increases every donation with the of the golden ratio, up to the total support of 21 000 Kč.

“Držíme palce a věříme že rehabilitace pomůže...👍”
1 000 Kč — Roman + Simča 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“jsme s vámi !”
3 000 Kč — Daniela a Míra 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Kosťa 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Věřím že uspějete”
1 000 Kč — Lada f 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Robert Kurowski 2 years ago

Discover more

SOS pomoc pro Barboru a dcery: potřebují skutečný domov
60 %

SOS pomoc pro Barboru a dcery: potřebují skutečný domov

Value of little Martin's live: 100 million
29 %

Value of little Martin's live: 100 million

Naděje pro Venduly děti, pro které touží dál žít
94 %

Naděje pro Venduly děti, pro které touží dál žít