Neúnosná situace: samoživitelka Tereza bojuje pro své děti

Pardubice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Neúnosná situace: samoživitelka Tereza bojuje pro své děti

Amount raised 31 332 Kč of 31 200 Kč goal
Left -412 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 03. March 2023

Help by sharing

Jmenuji se Tereza a jsem maminka samoživitelka se dvěma malými dětmi, Vítkovi je 7 let a Maxíkovi 5 let. Starší Vítek má diagnostikovaný dětským psychiatrem od tří let atypický autismus, ADHD. Postupem času se nám přidaly diagnózy mentální retardace a enuréza, schizofrenie, celiakie a alergie na kravskou bílkovinu. Tyto obě alergie má i mladší syn.

Život s kombinovaným postižením

Tatínek dětí je nyní bohužel ve výkonu trestu, tudíž jsem na vše sama. Nemám žádné příbuzné a ze strany manžela nejeví zájem vzhledem k synově postižení. 

Zhruba před půl rokem se nám situace výrazně změnila, jelikož syn během týdne přestal nečekaně bez příčiny úplně chodit. A ocitl se na invalidním vozíčku, nyní je na speciálním kočárku.

Situaci řeším s odbornými lékaři, kteří se snaží najít příčinu bolestí nohou a proč synovi nejde chodit. Péče o děti je pro mě velmi náročná jak fyzicky, tak psychicky i ekonomicky, jsem momentálně na UP, abych se o děti mohla maximálně starat.

Na syna pobírám příspěvek na péči, má přiznaný druhý stupeň, jelikož péče o něj vyžaduje 24/7. Dochází u něj velice často k afektivním záchvatům, kdy ubližuje jak sobě, tak okolí kolem sebe. Je emočně velmi nepředvídatelný.

Na tuto sbírku mě proto doporučila moje sociální pracovnice, se kterou spolupracuji. Chci moc požádat o pomoc na kauci na změnu bydlení. Momentálně bydlíme v pronájmu, kde se ale změnil majitel a velice zvýšil nájem a služby spojené s nájmem. Což je pro mě již finančně neúnosné. Vzhledem k situaci nejsem schopná vlastními silami momentálně situaci zvládnout. Proto tuto pomoc využijeme na levnější pronájem, abychom vše zase byli schopni se skromným rozpočtem zvládat sami. Mockrát děkuji všem dobrým lidem.

Slova sociální pracovnice

V tuto chvíli jsou možnosti paní Terezy nastoupit do práce alespoň na částečný úvazek, a tím zlepšit svojí finanční situaci, prakticky nulové. Syn Vítek má diagnostikovaný autismus a ADHD, péče o něj je velmi vyčerpávající. Situace celé rodiny je velmi náročná a paní Tereza opravdu poctivě a ze všech sil bojuje za zdraví dětí a stabilní rodinné prostředí. Vzhledem k těmto okolnostem prosím o podporu pro samoživitelku Terezu a její děti.

26 donations

“Držím Vám palce✊”
200 Kč — Markéta Šmídová 1 year ago

“Přeji, ať už je lépe :)”
373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Adriana Bartoň Polarczyk 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Preji vse dobre ❤️”
252 Kč — Anonymous donor 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Ať je vám už jen lépe! ”
777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Hodně štěstí. ”
1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Anonymous donor 1 year ago