Nemocný Daneček chce být ve třídě se svými spolužáky

Zábřeh / Organizer: Ester Pulkertová zc.manzes@retsE.avotrekluP

{}
0 %

Nemocný Daneček chce být ve třídě se svými spolužáky

Amount raised 6 975 Kč of 50 653 Kč goal
Left -12 days
14 % z původního cíle
The campaign has ended 16. November 2023

Help by sharing

Daniel je 7letý kluk, který přesto, že se potýká s velice nelehkým osudem, nastoupil letos do první třídy základní školy. Dankovi byl diagnostikován atypický autismus a lehčí mentální postižení. Jako by toho nebylo málo, musí čelit také Hirschprungově chorobě, která postihuje tlusté střevo.

 

Chlapec podstoupil několik zákroků, zatím však bezúspěšně. Po jedné z operací zůstal dokonce plně inkontinenční a je na plenkách.

 

Zanedlouho čeká Danečka další operace. Je potřeba zjistit, v jaké jsou střeva kondici, protože v současné době se sám nevyprázdní. Lékaři zvažují vývody, zatím však kvůli možným komplikacím k tomuto kroku nepřistoupili.

 

Přes všechna úskalí, se kterými se Daník potýká, chce chodit do školy a učit se společně se svými kamarády.

 

Ve třídě mu pomáhá přidělený asistent pedagoga. Kvůli své nemoci však potřebuje také osobního asistenta, který by mu pobyt ve třídě výrazně ulehčil.

 

V současné době pomáhá ve třídě jeho maminka Ester, která však pečuje s láskou také o další dvě děti, dcery Michaelu a Dominiku. Obě holky jsou bohužel také nemocné. Nejstarší dcera Míša má autoimunitní onemocnění, které postihuje nervový systém. Dále se léči se štítnou žlázou, má poruchu zraku a onemocnění kloubů. Dominika, která chodí do 4. třídy, vyžaduje také zvýšenou péči, protože má opožděný vývoj, dyslexii, dysgrafii a vadu očí, která se však v čase zhoršuje.

 

Celá situace je o to obtížnější, že maminka Ester, která pobírá invalidní důchod, je na děti zcela sama. Otec dětí totiž nemusí s ohledem na jeho zdravotní stav platit výživné.

 

Jak sbírka pomůže?

Peníze budou využity na náklady spojené s osobní asistencí pro Danečka. Osobní asistent bude během pobytu ve škole pomáhat chlapci hlavně s přebalováním, hygienou, oblékáním a adaptací na školní prostředí.

 

Děkujeme za jakoukoliv pomoc k tomu, aby mohl Daneček mezi svými spolužáky alespoň na chvíli zapomenout na svůj nelehký osud.

 

Poděkování

26. 09. 2023

Ze srdce děkuji všem dárcům ,kteří se rozhodli přispět na sbírku pro Danečka.

Nyní jsme s Danečkem hospitalizováni ve FN Ostrava .Zítra jde Daneček na sál na odběr vzorků . Všechny moc pozdravujeme a posíláme pusu. Maminka a Daneček

9 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

200 Kč — Anonymous donor 2 months ago

500 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Danečkovi a mamince přeji mnoho sil 🫶💋🫐”
1 000 Kč — Anonymous donor 2 months ago

777 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“✊✊”
500 Kč — Anonymous donor 2 months ago

“Doufám že vše bude jak má být. Mám vás všechny moc ráda a posílám sílu Julča”
1 000 Kč — Julie Hamplová 2 months ago

“Také držíme pěstičky”
777 Kč — Mirky Bubu 3 months ago

“Držíme moc palce. ”
1 221 Kč — Rodina Vyzulova 3 months ago