Nemocná maminka Karolína opět potřebuje naši pomoc

Plzeň / Organizer: Karolína Zíková moc.liamg@munemarpktepz

{}
0 %

Nemocná maminka Karolína opět potřebuje naši pomoc

Amount raised 32 248 Kč of 31 200 Kč goal
Left -33 days
103 % z původního cíle
The campaign has ended 20. April 2024

Help by sharing

Jmenuji se Karolína a již 2krát jste mi na mé cestě moc pomohli. Jsem maminka 5 dětí a dnes mám v péči 1 nezletilou dceru. Vystudovala jsem střední stavební průmyslovku. Jsem věřící a skromný člověk, který se neustále snaží pomoci si vlastními silami zvládnout všechny nároky života, bohužel ne vždy je to ale reálně možné, tím že jsem na péči o děti zůstala sama. Otec dětí se ztratil a zbyly po něm jen dluhy na výživném, které nejsou vymahatelné. Není ani možné získat náhradní výživné od úřadu práce. Žiji se svou 17letou dcerou, která bude v tomto roce ukončovat své studium na učilišti. Naše rodina se vlivem mého dlouhodobě špatného zdravotního stavu ocitla ve finanční nouzi. V minulosti jsme od vás již s dcerou získaly podporu v rámci uskutečněných sbírek, bohužel mé zdravotní problémy se souběžně prohlubovaly a k vyřešení naší tíživé situace to zatím nevedlo.

Momentálně stále čekám, zda mi bude přiznán invalidní důchod, přičemž naděje na jeho přiznání jsou v důsledku zhoršení mého zdravotního stavu poměrně vysoké.

Tímto by se finanční situace rodiny mohla alespoň částečně vyřešit. Dále si budu muset najít práci, ale nejprve musím absolvovat dlouhodobý pobyt v lázních zaměřených na léčbu apnoe. V minulém roce jsem se pokoušela můj zdravotní zlepšit absolvováním denního stacionáře na psychiatrické klinice, avšak bez většího úspěchu. V současné době je finanční situace naší rodiny taková, že žijeme z měsíčního příjmu ve výši 4 100 Kč, v důsledku čehož nebylo uhrazeno několik nájmů a hrozí nám tak vystěhování. Kam není jasné.

Tato situace se bohužel také výrazně negativně propisuje do duševního zdraví mé nezletilé dcery. Stres okolo celé situace se projevuje i na jejím prospěchu.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na uhrazení alespoň části nájemného, což odvrátí naše vystěhování a poskytne mi prostor pro zajištění pocitu jistoty a bezpečí pro mou dceru, která tak bude stále mít důstojné podmínky pro dokončení vzdělání. Já tak zase získám prostor účelně řešit mé zdravotní problémy, což by mělo vést k nalezení cesty z těžké životní etapy naší rodiny.

Mnohokrát děkuji. 

Poslední díky

15. 04. 2024

Jsem tu s posledním poděkováním. Napadá mě rčení, že všechno zlé je pro něco dobré, na což se snažím myslet i v akutních situacích, kdy je třeba rychle se rozhodnout. Opravdu vše nepříjemné lze pojmout tak, že se seznámíme s tím, koho bychom jinak nepotkali, že zažijeme zázraky, které bychom jindy prožít nemohli. Je k tomu potřeba pokory. V tuto chvíli vyslovuju modlitbu za všechny, jenž potřebují pomoct, aby se jim jí dostalo a mohli být v bezpečí. Děkuju vám všem.

Vaše úsměvy

06. 04. 2024

Rozhodla jsem se ještě poděkovat za vaše virtuální úsměvy, skryté ve slovech. Chci upřímně říct, co mi především sbírka dala. Chci poděkovat za velmi ochotnou sociální pracovnici paní Jolanu Burešovou od Znesnáze, bez které by nebylo nic. A potom chci poděkovat za vaše povzbudivá slova, i když jste nemohli poslat nic, děkuju dokonce za několik milých telefonátů a nejvíc mě potěšilo, když jsme si mohli říct něco hezkého vzájemně. Když jste se nebáli mluvit i o svých nemocech a těžkostech. To jsou takové nádherné chvíle lidskosti. Děkuju za tuto sbírku, která mi přinesla i soucit a pochopení. Ti, co jsou dlouhodobě sami chápou dobře, co chci říci.

Lázně schváleny

02. 04. 2024

V tuto chvíli chci moc poděkovat za 2 sesbírané nájmy.

Lázně mi byly schváleny už v půlce března. Těsně před odjezdem jsem onemocněla zánětem trojklanného nervu, a proto se nástup do lázní posunul.

38 donations

252 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

“Přeji brzké uzdravení a vůbec lepší časy. Pavel Pokorný”
3 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

200 Kč — Anonymous donor 1 month ago

373 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 month ago

300 Kč — Anonymous donor 1 month ago