Narozeninové přání Filípka s hendikepem: tablet

Žďár nad Sázavou / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Narozeninové přání Filípka s hendikepem: tablet

Amount raised 5 200 Kč of 5 200 Kč goal
Left -458 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 17. March 2023

Help by sharing

S manželem máme tři děti. Filipa (v únoru mu bude 11), Adama, tomu bude v dubnu 10 a potýká se s těžkým postižením a pak máme i dcerku Vanessku, té budou v květnu 3 roky. Filip se narodil o tři týdny dříve, měl žloutenku a byla jsem s ním v porodnici skoro 14 dní. Jinak vše vypadalo v pořádku. Po pár měsících se ale ukázalo, že je ve vývoji pomalejší – nechtěl vůbec sedět, otáčet se a ani nelezl, posunoval se po zadku a pomáhal si rukama.

Díky rehabilitacím začal sám chodit až ve dvou letech, do té doby jsme ho nosili nebo byl v kočárku.

Po dalších vyšetřeních mu zjistili mozkovou dysfunkci, dostal i odklad školní docházky. Ve školce se mu líbilo, ale byl pořád hodně dětinský. Nechtěl v předškolním věku plnit úkoly, které mu paní učitelky dávaly. Jeho o 14 měsíců mladší bratr Adam má poruchu autistického spektra, následkem čehož nemluví, takže komunikace mezi sourozenci není možná.

Když Filip nastoupil do školy, učení moc nechápal. Museli jsme ho učit formou hry, ale během pandemie COVID-19 se mu hodně po psychické a vývojové stránce přitížilo.

Přesto všechno je mezi dětmi oblíbený a do školy se těší.

Doháněli jsme psaní písmen, některé příklady vůbec nevstřebal. Měl ale štěstí na vynikající paní učitelku.

Po pandemii přišla další rána, museli jsme se přestěhovat. V té době Filip nastoupil do třetí třídy na jinou školu, což byl pro něho obrovský zásah. Filda je hodně stydlivý a nesmělý, moc toho nenamluví, a i přes to, že docházíme na logopedii, jelikož některá písmena špatně vyslovuje.

Opožděný vývoj pomůže vyřešit tablet

Vše chápe a vypracovává mnohem pomalejim a i doma mu musím spoustu věcí vysvětlovat a pořád dokola opakovat. Po konzultaci s psychologickou pořádnou a lékařem z neurologie, mu paní učitelka dává méně úkolů, v matematice počítá pomocí tabulky a ulevuje mu v hodinách. Ale je to pro něj i tak stále hodně náročné.

Na některé učivo by mohl používat tablet, který nám byl doporučen. Rádi bychom mu ho k narozeninám pořídili. Velmi mu totiž ulehčí učivo – hrou a interaktivní metodou mu to jde nejlépe! Bohužel z rodičovské dovolené a při 3. stupni příspěvku na péči, který pobírá manžel vzhledem k náročnému stavu Adama, nejsme schopni takovéto nenadálé výdaje hradit. Manžel se snaží přivydělávat také formou brigád, když mu to jen trochu naše situace dovolí.

Proto vás moc prosíme o podporu Filipa v jeho studiu. Víme, že to zvládne a že svými vrstevníky krok udrží! Mockrát všem děkujeme za pomoc.

2 donations

“♥”
200 Kč — Tomáš Lištiak 2 years ago

5 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago