Naděje na samostatný život pro klienty z Autis Centrum

České Budějovice / Organizer: Autis Centrum, o.p.s. zc.murtnecsitua@ofni

{}
0 %

Naděje na samostatný život pro klienty z Autis Centrum

Amount raised 2 054 Kč of 100 000 Kč goal
Left -690 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 01. September 2022

Help by sharing

Nikdo si z důvodu svého postižení nezaslouží žít v ústavu, nebo stranou společnosti, proto v Autis Centrum, o.p.s. pomáháme lidem s autismem na cestě ke spokojenému životu.

Zaměřujeme se na každodenní pomoc rodinám dětí a dospělých s autismem. Pomáháme jim s péčí a podporujeme klienty s autismem tak, aby byli co nejvíce samostatní a necítili se v životě osamělí. Poskytujeme sociální službu raná péče, pobytovou odlehčovací službu, sociálně aktivizační službu a nově také týdenní stacionář pro dospělé klienty s autismem.

Znáte to, jako mávnutím kouzelného proutku jsou z dětí dospěláci a nejinak je tomu i u našich klientů. Z dětí, které k nám chodily na terapeutické programy, kroužky, odlehčovací služby a další aktivity jsou najednou „dospěláci“.

Víme, že cesta k dospělosti je pro naše klienty mimořádně těžká a plná překážek. Jejich postižení bohužel s dospělostí nikam nezmizí a potřebují naší celoživotní podporu.

Naši klienti chtějí žít samostatnější život, někam patřit a mít své kamarády. Proto jsme se pustili do budování týdenního stacionáře JIHOČESKÁ NADĚJE.

Nyní nás od našeho mnohaletého úsilí otevřít týdenní stacionář pro dospělé klienty s autismem dělí pouze malý střípek. V září letošního roku plánujeme otevřít dveře stacionáře prvním osmi dospělým klientům. 

Stacionář je nadějí pro Toma, Kačku, Fandu, Magdalénu, Filipa a další tři dospělé klienty. Ne všichni měli možnost být v bezpečném prostředí a zažili i nepěkné věci. Stacionář je pro ně nadějí na lepší život, bezpečí a nová přátelství.

Jak sbírka pomůže?

V současné době nám chybí prostředky na zakoupení matrací, ložního prádla a vybavení kuchyně, aby se naši klienti cítili ve stacionáři jako doma. 

Svým darem pomůžete proměnit holé zdi stacionáře ve skutečný domov.

Pomozte společně s námi vytvořit místo, kde dospělí lidé s autismem budou respektováni a bude pro ně vytvořeno prostředí, ve kterém se budou cítit bezpečně, jak oni sami, tak se bude cítit příjemně i pečující personál.

Váš dar pomůže 8 dospělým klientům s autismem v osamostatnění. Z výtěžku sbírky pořídíme 8 matrací, 8 ložních souprav a 24 ložních povlečení, vybavení kuchyně a kuchyňské spotřebiče (rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba, toustovač, příbory atd.)  

Podpořte naději dospělých lidí s autismem a těžším funkčním postižením na vysněnou cestu k osamostatnění a stanete se jejich nadějí pro samostatný život.

Poděkování vám všem!

15. 09. 2022

"Autis Centrum, o.p.s. děkuje všem dárcům a partnerům, kteří nás podpořili ve finanční sbírce Znesnáze21. Velice si vážíme Vaší podpory a všech zaslaných darů. Jsme vděčni za Vaši pomoc."

"Děkujeme také za vstřícný přístup Nadačního fondu pomoci Karla Janečka, který okamžitě reagoval na naši prosbu a sbírku uveřejnil. Moc si Vaší ochoty vážíme a děkujeme za pomoc."

4 donations

“Děláte skvělou věc, fandím Vám.”
1 050 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Laďka Votrubová 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago