Na opravu auta pro nemocného Románka

Plzeň / Organizer: Jaroslava Tamášová zc.liame@753kkedar

{}
0 %

Na opravu auta pro nemocného Románka

Amount raised 0 Kč of 40 000 Kč goal
Left -1191 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 15. January 2021

Help by sharing

Dobrý den, jmenuji se Jaroslava Tamášová a tohle je náš příběh. Náš běh na dlouhou trať začal v roce 2014, kdy se mi narodil Románek. Na svět přišel předčasně v 6. měsíci… Prožívala jsem tehdy velké neshody v partnerství a bohužel se to podepsalo i na mém těhotenství.

Románek vážil 800 g, měl těžké krvácení do mozku a plic a hned musel jít na operační sál, kde proběhla resuscitace a odsátí horních cest dýchacích, prodechování vakem a intubace.

Začátkem roku 2015 se jeho stav zhoršil a lékaři museli synovi vložit do hlavy VP-shunt, hadičku, která odvádí přebytečný mozkomíšní mok z mozku. Pooperační průběh navíc zkomplikovala sepse. Zákrok musel být po pár měsících znovu zopakován.

Od Románkova otce jsme záhy po porodu utekli. Chtěla jsem pro syna najít bezpečný domov. Já jsem skončila v rukou psychiatra, protože jsem se z toho všeho psychicky složila.

Naštěstí nyní žijeme s milujícím partnerem, který nám všem dává a poskytuje vše, co potřebujeme. Kdyby si nás nevzal k sobě, nevím, jak bychom skončili. Společně ještě vychováváme tříletou dcerku Nikolku.

Románkovi teď bude 6 let, ale mentálně je na úrovni 2letého dítěte. Má lehkou dětskou mozkovou obrnu, autismus a oční vadu. V nejbližší době ho čeká hospitalizace na neurologické klinice, aby zjistili, proč mu nechtějí pracovat nožičky. Syn bude možná potřebovat invalidní vozík.

Nyní se nám rozbilo auto a potřebujeme ho rychle opravit. Bez auta jsme jak bez ruky, Románek nemůže chodit a přítel ho musí nosit na rukou na všechna vyšetření.

Sice pobíráme příspěvek na péči, rodičovský příspěvek a invalidní důchod 1 stupně, ale sotva nám to stačí na potřeby Románka a chod domácnosti. Přítel do práce bohužel nemůže, protože pečuje o syna. Já se o nej bohužel starat nemůžu, protože mám také vážné zdravotní potíže. Našli mi nádor v dlani a čeká mě operace mandlí.

Proto chci pokorně poprosit všechny dobré a laskavé lidi o pomoc. Váš příspěvek použijeme na opravu našeho vozu, která bude stát 40 000 Kč. Na koupi nového vozu nemáme a bez auta se Románek neobejde. Vím, že je těžká doba, ale moc Vás všechny prosím pomozte Románkovi, abychom měli cestu k lékařům snadnější a bez potíží.

NA OPRAVU AUTA PRO NEMOCNÉHO ROMÁNKA

15. 01. 2021

Chtěly bychom z celého srdce poděkovat všem dobrým a laskavým lidem, kteří nám pomohli i v této nelehké a těžké době. Náš vděk vůči všem dárcům, kteří nám přispěli je nesmírný. Pro některé naše dárce byl příspěvek jen pár korun, ale pro nás to znamenalo nesmírnou hodnotu a dávalo nám to naději, že naše vozidlo opět zprovozníme, abychom Románkovi ulechčili cestování k doktorům a na vyšetření. Proto bychom chtěli všem našim dárcům ale i ostatním lidem a človíčkům, kteří zde hledají pomoc a naději, popřát hodně štěstí ale nejvíce zdraví!

26 donations

“Hodně štěstí!”
373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Hodně štěstí!”
50 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“hodně štěstí a trpělivosti”
373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Přeji do nového roku hodně lásky, pokoje a radosti. Modlím se za Vás.”
1 600 Kč — Michaela 3 years ago

“Šťastný nový rok!”
3 000 Kč — Martin Ratolístka 3 years ago

“Románkovi i celé rodině přejeme hodně štěstí”
400 Kč — Libor 3 years ago