Na asistenci a speciální školu pro Danielka

Praha / Organizer: Petra Trdlová zc.ilacsit@avoldrt.artep

{}
0 %

Na asistenci a speciální školu pro Danielka

Amount raised 14 079 Kč of 100 000 Kč goal
Left -740 days
14 % z původního cíle
The campaign has ended 14. February 2022

Help by sharing

Daniel je můj 10letý syn, který má těžkou dětskou mozkovou obrnu, kdy jsou postiženy všechny 4 končetiny. Protože je péče o něj velmi náročná a občas i já potřebuji trochu odpočinout, musíme hradit Danielkovi asistenci. Osobní asistenti ho vyzvedávají ze školy a já tak mohu chodit do práce a studovat vysokou školu.

Nyní v lednu mě čeká zkouškové období, proto potřebujeme zajistit o to víc asistence pro našeho Danielka. Asistenti doprovodí chlapce ze speciální školy domů, pomůžou s běžnou péčí o něj, a navíc si s ním hrají a dále ho rozvíjejí.

Výtěžek sbírky půjde na pro nás tolik potřebnou osobní asistenci pro Danielka na půl roku a na úhradu školného ve speciální škole.

Péče o syna je velmi náročná. Navíc je nyní Daniel po operaci ulzibat a jeho následná rehabilitace je velmi důležitá, aby mohl dosáhnout co největších pokroků.

Danielův příběh

Daniel se narodil předčasně po autonehodě, v 28týdnu a vážil necelé kilo. Dva dny po porodu nastaly vážné komplikace s dýcháním, došlo k prasknutí obou plic a masivnímu krvácení. Následkem těžkého nedokysličení mozku podstoupilo tělíčko našeho syna multiorgánovému selhání. Daniel byl resuscitován a stabilizovat se ho podařilo až po několika hodinách.

Chlapec si svůj život doslova vybojoval, i když mu lékaři nedávali žádné šance, tak moc tu chtěl být s námi. Přežil i selhání ledvin, těžký zápal plic, ventilaci, a přesto to všechno nakonec dýchá sám, za což jsme strašně vděční.

Domů z nemocnice se náš malý Daniel dostal až po půlročním pobytu. V 7 měsících mu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu a přidala se i epilepsie, která se v jeho roce podařila zastavit a dodnes je stále bez záchvatů i bez léků na epilepsii. Od malička neustále rehabilitujeme a Daniel dělá stále velké pokroky.

Přestože je léčebný program Danielka velmi finančně náročný, dosahuje větších a větších pokroků, a to nás motivuje v tom vytrvat. I přes všechny tvrzení lékařů, že nemá šanci na normální život, je dnes vše jinak. Jezdí na handbiku, chodí se zdravotním chodítkem, plave s asistentem a velmi rád cestuje a poznává nová místa. Dokonce mi pomáhá vařit i uklízet. Velmi si oblíbil i pražskou MHD. Snažíme se brát našeho Daniela jako zdravé dítě, takže dělá všechny aktivity jako jeho sourozenci. Myslím, že si Daniel život navzdory osudu docela užívá. Péče o něj je pro nás však opravdu náročná, a tak vám budeme moc vděční, když nám s ní ulehčíte.

11 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držím palce a doufám, že se podaří cílová částka vybrat.”
500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Maly prispevek pro Danielka”
3 000 Kč — Lucie Dedkova 2 years ago

“Dane, všechno dobré Tobě i mamince do nového roku.”
6 200 Kč — Robert Neruda 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Daniel Danielovi, aby byla škola a aby byla asistence. A bylo dobře/lépe. ”
777 Kč — Daniel Váša 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
0 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
14 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
27 %

No good deed goes unpunished