Na asistenci a na cvičení - bez nich nedá Jiří ani ránu

Brno - Vinohrady / Organizer: Jiří Hansalander moc.liamg@ravt.anmejat.orroz

{}
0 %

Na asistenci a na cvičení - bez nich nedá Jiří ani ránu

Amount raised 2 230 Kč of 120 000 Kč goal
Left -694 days
2 % z původního cíle
The campaign has ended 21. May 2022

Help by sharing

Jmenuji se Jiří Hansalander. Je mi 39 let a jsem zdravotně postižený s velmi těžkou formou dětské mozkové obrny spojenou s kvadruplegií (ochrnutí všech končetin). Už rok žiji s močovým vývodem z břicha. Jednou za 2 týdny jezdím na výměnu hadičky, která se mi ucpává.

Bydlím sám v domě s pečovatelskou službou. Používám elektrický invalidní vozík, elektrický závěsný zvedák, el. židli do vany a el. polohovací postel.

Potřebuji pomoc se vším – s oblékáním, s podáváním stravy, mytím, koupáním, s přesunem na vozík a s polohováním v posteli. Sám si už nic neudělám. Při rehabilitaci cvičím ruku, abych mohl něco dělat na notebooku (e-mailový kontakt na mě je zorro.tajemna.tvar@gmail.com, telefon bych bez pomoci asistenta nedokázal zvednout). Asistence je pro mě nezbytností nejen při péči doma, ale i při vyřizování na úřadech, nebo výletech. Bez ní bych prostě nemohl fungovat.

 Jako každého velkého fanouška mě těší, když s asistentem vyrazím na zápas HC Komety Brno, a pak mám také vždycky velkou radost, když se s asistentem a s taťkou dostaneme na závody Truck Trial. Také sbírám mince z různých států a rád pracuji s notebookem.

 Příspěvek bude použit na navýšení hodin na asistenci a rehabilitace, jelikož nynější péče není pro mě dostačující. V případě nemoci či neočekávané události mi asistence chybí. Potřeboval bych hlavně navýšit hodiny o víkendu.

 Asistenci mi poskytuje Liga vozíčkářů, Domov pro mě a teď nově bude i Generace CARE. Ve všední dny budu mít 13 h a o víkendech 8 h denně asistence. Uvedená částka je přibližně na uhrazení půl roku asistencí a rehabilitace.

Život s ochrnutím 

Teď jsem prodělal v nemocnici 3x za sebou zápal plic, přičemž poprvé mi šlo o život. Mám křehké kosti, kvůli tomu jsem si v nedávné době zlomil pravou kyčel. Dostávám křeče do celého těla, hlavně teď do hrudníku a končí to v pravé zlomené kyčli. Nemůžu dlouho sedět na vozíku, spíše ležím. Hrudník cítím, jak se stahuje a špatně se mi dýchá – hluboký nádech už mi dělá větší problém. Na rehabilitacích se mnou cvičí dýchání. Beru hodně léků a mám opiátové náplasti proti bolesti. Má zdravotní situace se nadále zhoršuje, ale potřebné hodiny strávené s asistentem mi pomohou žít i tak důstojný život. Proto Vás velmi prosím o pomoc.

6 donations

308 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

300 Kč — Lucie Lípová 2 years ago

500 Kč — Václav Žák 2 years ago

245 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago