Myslivec Martin po úrazu v lese ochrnul. Podpořme ho!

Ústí nad Orlicí / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Myslivec Martin po úrazu v lese ochrnul. Podpořme ho!

Amount raised 836 369 Kč of 700 000 Kč goal
Left -587 days
119 % z původního cíle
The campaign has ended 09. November 2022

Help by sharing

Jsem 31letý tatínek, který utrpěl během práce v lese před 3 roky úraz páteře a tím se otočil na ruby nejen můj život.

Byl jsem vždy živý kluk. Krom sportu jsem miloval přírodu. Jezdil rád po výletech, dal se na myslivost. Řadu let jsem pracoval v lese a tu práci jsem miloval. Pak jsem ale bez vlastního zavinění, utrpěl úraz páteře.

První týdny po úrazu byly kruté. Byl jsem nehybný vlastně na celé tělo od krku dolů. Krom nehybnosti těla jsem bojoval i s dýcháním. Ze začátku mi s dýcháním pomáhal ventilátor a hrozilo, že už navždy zůstanu na dýchacím ventilu. To se naštěstí nakonec nestalo. Měl jsem štěstí v neštěstí.

I přes veškerou snahu lékařů a terapeutů mi dolní polovina těla zůstala ochrnutá, ale po 2leté intenzivní cestě rehabilitací se nám podařilo rozhýbat většinu horní části těla a hlavně ruce – až na prsty, které zůstaly nepohyblivé.

Ani přes zdravotní komplikace a fakt, že se sám neposadím, nebo nepostavím a zadrhávám se v řeči, tak se mi podařilo neztratil svou společenskost a smysl pro humor a odhodlání být maximálně samostatný. Už v tuto chvíli mám elektrický invalidní vozík, se kterým dokážu samostatně pohybovat po nedalekém okolí mého bydliště.

Abych byl ale opravdu samostatnější, potřebuji speciálně upravený automobil. S autem budu moci nezávisle dojíždět na rehabilitace a k lékařům a zároveň, jezdit za synem a vyrážet s ním na výlety.

PODNADPIS: Speciálně upravený automobil pro kvadruplegika

Citace: Auto vyžaduje více speciálních úprav – sedačku, čtyřbodový pás, páčka na řazení a další důležité věci.

Protože prsty pohyblivé nemám, tak k řízení auta potřebuji trojzubec – zařízení, které vypadá jako trojúhelník, a které se upevní na volant. Já tam vložím levou ruku, tím pádem budu mít zpevněné zápěstí, a tak dokážu otáčet volantem bez problémů. Je to zařízení, které se vyrábí speciálně pro tyto potřeby. Takže auto vyžaduje speciální úpravu. Z toho důvodu také potřebuji automat a pod volantem bude páčka, která nahrazuje brzdu a plyn, na který nemůžu z důvodu ochrnutých nohou šlapat.

Požádám si o příspěvek Úřad práce, jejich příspěvek ale bude maximálně 200 000,- Kč, a tak nepokryje náklady na speciální vybavení a vhodný automobil, který je bohužel zcela nad mé finanční možnosti, a tak prosím o pomoc s doplacením 700 000,- Kč právě vás.

Jako bývalému myslivci mi velmi schází výlety do přírody s mým synem. S tímto automobilem to bude znovu možné a věřím, že toho spolu ještě spoustu podnikneme.

Budu vám moc vděčný, pokud mě podpoříte na mojí cestě.

805 donations

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať Ti to jezdí!! :-)”
150 000 Kč — H.C. Foosball z.s. 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“.. držím palce Martine a ať to dobře jezdí”
1 000 Kč — Mirďas 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Zuzana Zapletalová 2 years ago

“🧡💛🧡”
1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago