Matrace a léky pro nemocnou maminku

Příbram / Organizer: Jana Neumannová zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Matrace a léky pro nemocnou maminku

Amount raised 10 210 Kč of 5 000 Kč goal
Left -806 days
204 % z původního cíle
The campaign has ended 02. April 2022

Help by sharing

Jmenuji se Jana a od roku 2002 pečuji o svou nemocnou maminku. Po sebevraždě tatínka, to šlo s maminkou "z kopce". Začaly časté hypoglikemické stavy, silná cukrovka, psychické problémy a další.

V roce 2011 začala jezdit maminka na dialýzu a jezdí dodnes. V roce 2015 se mi narodil syn. S partnerem nám vztah nevyšel a skončila jsem v Azylovém domě. Snažila jsem se naši situaci vyřešit, získala jsem sociální byt na 2 roky. Maminka v té době onemocněla hnisavým zánětem mozkových blan a byla téměř 3 měsíce v umělém spánku. Od té doby žije u mě. Je těžké skloubit péči o maminku s výchovou sedmiletého prvňáčka, ale snažím se dělat maximum. Jsem trpělivý člověk. Miluji oba a jsou mým motorem. Maminka má už své nálady, ale zvládáme to.

Na jaře, kdy maminka prodělala Covid, přestala chodit. Skoro 14 dní jedla minimálně a ztratila sílu. Předtím chodila s chodítkem po bytě, vždy pár kroků, ale za to denně. Teď už se půl roku nepostavila. Takže péče je čím víc časově i fyzicky náročnější. Nyní jezdíme 3x týdně na kontroly dolních končetin. Mamince se dělají defekty na chodidlech a obden převazujeme. 


Ráda bych Vás požádala o 5000 Kč pro moji maminku na vrchní matraci na gauč, na kterém spí a tráví většinu času. Příspěvek na léky a na speciální stravu. Bohužel si nemohu sama dovolit jí toto dopřát, i když dělám maximum.

Původně jsem myslela, že bych vás požádala o polohovací postel, neboť maminka spí na starém rohovém gauči a když jí umývám, anebo přebaluji plenu, tak mě dost bolí v kříži, ale maminka nechce, je na svůj gauč už zvyklá. Je skromná a nechce nikoho zatěžovat více, než je nutné. Celý život dělala těžkou práci (v lese, v kuchyni myla nádobí atp). Jelikož u nás nikdy nebylo moc peněz, spala vždy na nepohodlných gaučích. Myslím si, že by si zasloužila moci si odpočinout na pořádné matraci a moc bych si to pro ni přála.

Pokud by se podařilo vybrat více peněž, pořídila bych za to mamince obinadla, betadine roztoky, masti a dezinfekce které teď hodně využíváme. Jelikož maminka moc nejí, byla bych vděčná za Nutridrinky pro ni, ty jsou také drahá položka v rozpočtu, a tak jí je kupuji velmi sporadicky. Kvůli dialýze musí mít Nutridrink renal. 

Po sebevraždě tatínka to i pro mě bylo velmi těžké. Propadla jsem alkoholismu a trvalo 10 let, než jsem se z toho dostala. Podařilo se mi se postavit znovu na nohy a dělám maximum, abych i jako samoživitelka mohla mamince a synovi co nejvíce dopřát a co nejlépe se o ně postarat.

Velice děkuji každému, kdo pro maminku přispěje. Opravdu si toho budeme vážit každý den. Jana a maminka Marie

Díky všem dárcům !!!

13. 04. 2022

Všem dárcům bychom chtěly s maminkou ze srdce poděkovat. Nesmírně si jejich darů vážíme. Mamince částka vehnala slzy do očí a i já jsem měla slzy na krajíčku. Hned jak peníze dostaneme, pojedu mamince koupit vrchní matraci a v lékárně objednám potřebné nutri drinky, dezinfekci na rány a betadine masti. Když peníze zbydou, koupím mamince ještě polštáře a přikrývku (teplou) jak se jí neprokrvují nohy, je jí pořád zima.

Takže ještě jednou všem mockrát děkujeme a vážíme si jejich pomoci. 

 S přátelským pozdravem Jana Neumannová 

16 donations

132 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

252 Kč — Michaela Knížková 2 years ago

“Hodně štěstí.”
252 Kč — Dana 2 years ago

122 Kč — Michaela Nahodilová 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držíme palce mamince. ”
150 Kč — Burza pro dobrou věc - Knížka Vítejte u Veverek - 50% 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Jani, jsi člověk se srdíčkem na správném místě. ”
100 Kč — Lucka 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago