Malý kousek ráje pro Filipa

Nový Hrozenkov / Organizer: Ing. Jiří Vašina zc.icomopfn@ofni

0 %

Malý kousek ráje pro Filipa

Amount raised 210 002 Kč of 1 016 064 Kč goal
Left 19 days
21 % z původního cíle
The campaign has ended 12. March 2024

Help by sharing

Filip – syn mých přátel se narodil s autismem.

Nechodí, má epileptické záchvaty, potřebuje celodenní péči. Tu mu s láskou už 24 let dávají oba rodiče.

Museli ale opustit práci, vzdali se výhod současného světa a odstěhovali se na samotu do hor, kde většinu dne věnují Filipovi. Všechno, co potřebují k živobytí si manželé vypěstují na políčku, anebo vyrobí, a i přesto jediný stálý příjem rodiny je sociální dávka, ta pokryje pouze nejnutnější náklady. Když se zadaří, tak prodají výrobky na jarmarku nebo v obchůdku, který mají v Karolínce.

Filip celé rodině úplně změnil život, ale jak všichni doma říkají – k lepšímu.

Komu sbírka pomůže?

Filip celé dny jen prosedí v křesle. Není schopný se sám najíst, ani zajít na toaletu, přestože je již zletilý. Jediným rozptýlením je pro něj poslech hudby a hra na bubínek.

Když byl ještě malý, mohli ho rodiče nosit na rukou. Teď ale Filip váží skoro 100 kilo a jediný, kdo ho zvládne nést je táta.

Nečekané epileptické záchvaty se opakují čím dál častěji a nesmírně Filipa vyčerpávají, není schopný absolutně zapojit své svaly a manipulace s ním je ještě složitější, stejně jako jeho návrat do klidného dne. Na záchod, do auta, po schodech, k lékaři, všude musí s otcem, protože pro vozík je okolí domu příliš členité. Pomoc asistenta je už nutností, když ale přijede, tak nemá kde s Filipem být.

Na co konkrétně bude výtěžek sbírky použit?

Peníze chce rodina použít na stavbu malého dřevěného domečku na vlastním pozemku v těsné blízkosti domu. Filip by tam trávil čas se svým asistentem. Ten by mohl v příbytku případně i přespat a rodiče by tak nemuseli trávit hodiny na cestách. Dřevodomek by chtěli vybavit manipulační technikou pro snadnější pohyb Filipa. Nesmírně vnímaví rodiče už dlouho vědí, že tím dopřejí Filipovi vlastní prostor, takový jeho malý ráj.

Pojďme jim pomoci na jejich cestě!

Patrons 1

2653

Pro platbu můžete využít také tento QR kód, případně platbu zaslat na účet 4004040040/5500 s variabilním symbolem 2653. Nebo využijte tlačítko DAROVAT pro běžný převod, platbu kartou a Apple/Google Pay. Pro potvrzení o daru použijte vždy tlačítko darovat.

175 donations

100 Kč — Anonymous donor about 13 hours ago

““Na domeček 🏡”
252 Kč — Anonymous donor 1 day ago

“…protože sny se mají plnit 🤍”
200 Kč — Anonymous donor 1 day ago

“Jste úžasní 🍀”
300 Kč — Anonymous donor 4 days ago

“QR platby 13.-16.2.2024”
600 Kč — znesnáze21 1 week ago

“Veľa sily !”
7 584 Kč — Schwachovci 1 week ago

300 Kč — Iva Drahoňovská 1 week ago

200 Kč — Anonymous donor 1 week ago

350 Kč — Anonymous donor 1 week ago

“Přeji, ať se vše podaří.. ❤”
222 Kč — Mili 1 week ago