Malý Jiřík bojuje s leukémií. Podpořme ho!

Mladá Boleslav, Bakov nad Jizerou / Organizer: Jana Rudolfová zc.manzes@1avoflodur.anaj

{}
0 %

Malý Jiřík bojuje s leukémií. Podpořme ho!

Amount raised 69 754 Kč of 60 000 Kč goal
Left -468 days
116 % z původního cíle
The campaign has ended 06. January 2023

Help by sharing

Jednu říjnovou středu bych nejraději vymazala ze svého života. Jiřík odpoledne spokojně spinkal v nemocniční postýlce a já jsem pořád doufala, že i přes špatný krevní obraz půjdeme za pár dní domů a vše bude zase ve starých kolejích.

Do dveřích vešla paní doktorka a oznámila nám to, co žádný rodič nechce slyšet ani v tom nejhorším snu.

Jiříček má pozitivní nález v kostní dřeni, což znamená, že bojuje s akutní lymfoblastickou leukémií.

Ten den se nám obrátil život vzhůru nohama. Moře slz, zoufalství a pocitu beznaděje. Téměř první měsíc léčby jsme strávili v nemocnici. Nejprve špatné jaterní testy, poté problémy s prášky. Jiřík sice tolik důležité medikamenty spolkl, ale následně vyzvracel. Po velmi krátkém pobytu domů jsme museli do nemocnice, jelikož se Jiříček probudil s teplotami a musel dostávat antibiotika.

Nyní jsme zhruba 2 týdny doma a do nemocnice jezdíme ambulantně. Čeká nás ještě velmi dlouhá cesta, cesta plná chemoterapií a prášků. Léčba ambulantní bude prokládána léčbou hospitalizační.

Jiřík je naštěstí moc šikovný, bohužel ne vždy mu je úplně nejlépe. Střídají se světlejší dny, kdy si ani jeden z nás neuvědomuje, že vlastně s něčím tak zákeřným jako je leukémie bojujeme, ale i dny velmi náročné. Dny, kdy Jiříčkovi není dobře, bolí ho nožičky a je unavený.

Synova nemoc je pro nás všechny jak fyzicky, tak i psychicky vyčerpávající.

Mimo to jsme zůstali závislí převážně na příjmu tatínka. Mimo to v rámci hospitalizací se snaží Jiříkův tatínek obden dojíždět, aby nám mohl být podporou. Bohužel tyto časté cesty jsou spojeny s nemalými finančními náklady.

Jak sbírka pomůže?

Nejinak to je v případě nízkobakteriální stravy, která je u této diagnózy nutností a je velmi finančně náročná. Rádi bychom Jiříkovi, i z důvodu izolace během léčby, proměnili jeho provizorní pokojíček v malé království. Právě zde totiž tráví nyní téměř veškerý svůj čas. Nemůže za dětmi, ani jezdit na výlety.

Prosím, pomozte nám, aby mohl mít Jiřík prostředí a léčbu kterou potřebuje a aby

Držte nám palce a je-li to ve vašich silách, tak nás prosím podpořte.

Děkujeme.

Děkujeme!

12. 12. 2022

Ač jsem nikdy nemusela prosit o pomoc, vzhledem k tomu, že jde o mého nemocného syna, udělala jsem výjimku. Nevěřila jsem však tomu, že se sbírka setká s takovýmto ohlasem. Tímto bychom Vám s Jiříkem chtěli ze srdce poděkovat. 

Sbírku necháváme běžet dál. Pokud se vybere více korunek, než s čím jsme počítali, projde Jiříkův pokojíček celkovou rekonstrukci. Starý koberec nahradí linoleum, které je více než nutností kvůli bakteriím. Pokoj zvětšíme a zateplíme. 

Známí a neznámí dárci, chci Vám ještě jednou poděkovat, ze Vám životy ostatních nejsou lhostejné. Ač to nejdůležitější je zdraví, pomoc v jakékoliv formě nám pomáhá alespoň trochu lépe zvládnout naši cestu za uzdravením. Děkujeme nejen za finanční dary, ale i všem ostatním, kteří nám jakkoliv jinak pomáhají zvládnout nepřízeň osudu. Děkujeme.

Velké díky Vám vsem❤️

08. 12. 2022

Mockrat Vám vsem z celého srdce dekujeme za pomoc. Ač jsme si o pomoc nikdy nemuseli říkat, život nám připravil nastrahu nejtěžší - nemoc dítěte. Jsme Vám vděčni, ze Jirikovi budeme moci kompletně zařídit pokojíček. Pokud sbírka bude ještě úspěšnější, projde celá místnost celkovou rekonstrukci, tak aby Jirik v pokojicku vice měl dostatek prostoru na hraní. Vzhledem k tomu, ze nas čekají další plánované hospitalizace, příspěvek bude použit také na dopravu tatínka za námi, aby nám nebylo v nemocnici smutno a zůstali jsme alespoň částečně pohromadě.

Jeste jednou ze srdce vsem dekujeme.

Jirik, Jana a Jirka

62 donations

“Myslím na Vás, pevné nervy ať je Jiříkovi co nejdřív lépe. ”
1 000 Kč — Lucka 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

5 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeji brzké uzdravení. Člen EPG/3 aplikace :) ”
777 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držte se .....”
500 Kč — Jitka a Jirka Lacinovi 1 year ago

2 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Michael Rejholec 1 year ago