Lukáš Chynoradský

Havířov / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Lukáš Chynoradský

Amount raised 7 900 Kč of 30 000 Kč goal
Left -474 days
26 % z původního cíle
The campaign has ended 09. February 2023

Help by sharing

Jmenuji se Lukáš a už je to 6 let, kdy jsem zavinil vážnou nehodu na motocyklu. Život se mi převrátil vzhůru nohama, v jediném okamžiku bylo všechno pryč. Den nehody si nepamatuji, jen podle všeho jsem byl pod vlivem návykových látek, čehož budu úpřímě litovat celý život. Ale tato moje chyba si vybrala svou daň a pykat budu do konce života.

Po úraze jsem dlouhou dobu ležel v nemocnici, znovu se učil mluvit, sedět a jíst.

Rehabilitace byla velmi náročná a já se dodnes učím žít s ochrnutou levou stranou těla. Na nohy už nikdy nevstanu. Roky jsem strávil v několika nemocnicích, na oddělení LDN, kde jsem se smiřoval se svým doživotním handicapem.

Postupně jsem se dostal až do Centra sociálních služeb Hrabyně, kde jsem po nějaké době dostal samostatný pokoj a přiblížil se tak normálnímu životu.

Druhá šance na návrat do života

Přes veškerá fyzická omezení svítá na lepší časy. Město Havířov mi nabídlo bezbariérový byt, který jsem s velkým nadšením přijal. Má touha žít zase normálně je nezměrná a v tomto opojení jsem si neuvědomil, co všechno toto bydlení bude obnášet.

1.12.2022 se stěhuji do nového bytu, který však není vybavený – chybí tu pračka, lednice, nábytek,… bez kterého se zde těžko obejdu.

Pomoc blízkých nestačí.

Moje současné příjmy pokryjí náklady na bydlení stravování. Na další výdaje, jako léky a hygienické potřeby, však často nestačí. Moji přátelé včetně mé maminky se mi snaží maximálně pomoci, kompletní zařízení bytu je však nad naše síly. A proto se obracím na vás, s žádostí o podporu při zařizování základního vybavení bytu. Díky vaší pomoci budu schopný se zase o kousek přiblížit plnohodnotnému životu ve společnosti, byť jsem smířen s tím, že opravdu plnohodnotný už nikdy nebude.

Budu vděčný za jakýkoliv příspěvek. S pozdravem

Lukáš Chynoradský

15 donations

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymní dárce 1 year ago

1 234 Kč — Martin, 9.patro :-) 2 years ago

“Luky, preju ti abys byl stastny! Mej se moc krasne, rada jsem te poznala❤️”
500 Kč — ❤️ 2 years ago

“🍀”
252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Lukáši, aspoň něco málo posílám... snad se ostatní přidají taky.... Sdílím...”
373 Kč — Luboš 2 years ago