Léčba pro Mikyho – kocourka těžce nemocného chlapečka Michálka

Brno / Organizer: Kateřina Kuchaříková zc.manzes@7tek.k

{}
0 %

Léčba pro Mikyho – kocourka těžce nemocného chlapečka Michálka

Amount raised 8 774 Kč of 40 000 Kč goal
Left -332 days
22 % z původního cíle
The campaign has ended 18. May 2023

Help by sharing

Jsem 3letý kocourek Miky. Moji adoptivní rodiče mě přinesli jako malé koťátko k narozeninám pro svého syna Michálka, který je těžce postižený chlapeček – trpí těžkou epilepsií, DMO, kvadruparézou, nevidí, má PEG. Od té doby, co má mě, se ale hodně zlepšil. Rád se k němu tulím a spím u něj. Dělá mu to dobře a je tak o moc klidnější. Jsem pro něj velkou psychickou oporou i pro jeho maminku.

Na začátku února jsem ale onemocněl. Přestal jsem mít chuť k jídlu a nemohl se vyčůrat. Měl jsem totiž zánět dolních močových cest. 

Adoptivní máma se mnou jela hned k paní veterinářce, kde mi dali injekci od bolesti, abych neměl bolesti a vyčůral se. Pomohlo to na pár dní, kdy jsem začal čůrat krev, to jsme hned akutně jeli k lékaři, který udělal sono, ale nic tam v tu dobu nebylo vidět. Dále následovala, antibiotika, katetrizace a léky proti stresu. Na chvíli to pomohlo, ale jen na chvíli.

Bohužel, ze dne na den jsem se zhoršil, už jsem vůbec nečůral a měl jsem bolesti. Okamžitě jsme jeli na veterinu. Tam mě vyšetřili, měl jsem akutní Anurii – závažný stav vyžadující okamžitou veterinární pomoc.

Museli mě uspat a zavést katetr do močové trubice vypláchnout a vypustit moč z močového měchýře. Měl jsem tam plno krve a sraženiny. Už jsem tam musel zůstat, bylo to vážné, dali mi i infuze.

Druhý den zjistili, že mám poškozené ledviny tak nasadili další léčbu antibiotiky a infuzemi, bohužel ale prognóza nebyla dobrá. Výsledky z krve byly hodně vysoké na selhávání ledvin. Nikdo nevěděl, jestli pomůžou léky, ale v léčbě se pokračuje. Jsem ještě hospitalizovaný na klinice.

Michalkovi je po mně smutno, a i já bych byl rád doma. Trošku se mi už i ulevilo a je mi lépe i se sestřičkami se mazlím, ale není to ono. Nemám chuť k jídlu a je mi smutno po domově.

Jak sbírka pomůže?

Byla mi doporučena operace – uretrostomie, která je velmi nákladná. Výtěžek sbírky půjde na ni a na další již probíhající infuzní léčbu.

Nyní hospitalizace s léčbou je zatím 13tisíc korun a operace, která je nevyhnutelná stoji až 20 tisíc korun.

Moje panička je ta nejhodnější na světě a udělá vše pro to, abych se uzdravil. Mám ji moc rád. Bohužel, ale nemá moc financí, protože se musí starat o Michálka a léčba a léky jsou taky nákladné. Zatím to nějak udělala, ale teď už potřebuje i vaši pomoc.

Pokud by se vybrala vyšší částka, tak výtěžek půjde i na speciální dietní stravu, kterou budu muset mít. Děkujeme za každou korunku.

21 donations

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Moc přeji Mikymu brzké uzdravení, aby mohl být co nejdříve s Michálkem ❤️”
777 Kč — Zdeňka 1 year ago

800 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držíme tlapičky !”
100 Kč — Andrea 1 year ago

200 Kč — Lenka 1 year ago

“🍀❤️”
500 Kč — Moni 1 year ago

“Držte se! ❤️”
3 000 Kč — Jarmila 1 year ago

“Přeji kocourovi a zároveň synovi ať jsou co nejdříve zase spolu . 💪❤️”
200 Kč — Matěj Navrátil 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago

252 Kč — Veronika 1 year ago