Koupíme schody pro nemocného Oliverka!

Albrechtice / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Koupíme schody pro nemocného Oliverka!

Amount raised 22 352 Kč of 22 000 Kč goal
Left -108 days
102 % z původního cíle
The campaign has ended 12. August 2023

Help by sharing

Jmenuji se Lukáš a mám péči syna Olivera. Už jednou jste nám velmi pomohli s dofinancování rehabilitací a základních potřeb pro syna, nesmírně vám za to děkujeme.

Oliver má za sebou první operaci, a ještě ho čekají další 3 v dětské nemocnici v Brně.

Pak budou následovat intenzivní rehabilitace, aby se mohl Olí konečně postavit na vlastní nohy a konečně začal sám chodit. Jsou mu už 4 roky.

Na nožičky se vlastně snaží postavit už teď, ale pořád je má hodně slabé.

Jak sbírka pomůže

Chtěl bych synovi pořídit molitanové schody - tato rehabilitační pomůcka mu velmi pomáhá zpevnit svaly na nohách a nacvičí si lepší stabilitu.

Příběh

Oliverek m á nemoc Osteo Genesis Imprecta, což je v překladu zvýšená lámavost kostí. Následkem své nemoci měl již více jak 10 zlomenin.

Vyžaduje neustálou péči a dohled. Je jasné, že chce dovádět s vrstevníky, ale bohužel nemůže být ani chvilku bez dozoru – stačí aby spadl, nebo se špatně bouchl a hned má něco zlomené.

Oliverkova nemoc nejde vyléčit, ale lze alespoň kosti zpevnit speciální metodou– léčbou biofosfonáty. Proto jezdíme jednou za půl roku na kapačky do Zlína – od té doby se mu tolik kosti nelámou. Ale jak uvádím, onemocnění je nevyléčitelné, a tak do budoucna bude muset i tak žít s mnoha omezeními. 


Maminka Olivera nás opustila poté, co se dozvěděla o této diagnóze. Není ani se synem nijak v kontaktu, má jiný vlastní život.

Jsem se synem doma a novou práci se mi zatím nedaří najít, protože o něj pečuji nepřetržitě.. Jeho speciální školka je otevřená od 7:30 do půl 14:30 a všude, kde jsem o práci žádal, vyžadují pracovní dobu mimo tyto možnosti. Problematické je také to, že nikdy nevím, kdy bude potřeba s Oliverkem zůstat doma, jelikož u této nemoci je možnost častého poranění bohužel velmi pravděpodobná.

Chci vám ještě jednou poděkovat za pomoc a podporu, moc si toho vážíme,

Oliver a táta Lukáš.

23 donations

2 000 Kč — Anonymous donor 4 months ago

500 Kč — Lukáš 4 months ago

252 Kč — Anonymous donor 5 months ago

500 Kč — Anonymous donor 5 months ago

777 Kč — Martin 5 months ago

300 Kč — Pavel 5 months ago

500 Kč — Anonymous donor 5 months ago

252 Kč — Anonymous donor 5 months ago

252 Kč — Michael Bik 5 months ago

1 000 Kč — Rasputin 5 months ago