Kolečko pro skvělého tátu Jirku

Ostrava / Organizer: Lenka Jakešová moc.liamg@82avosekaj.aknel

{}
0 %

Kolečko pro skvělého tátu Jirku

Amount raised 203 264 Kč of 90 610 Kč goal
Left -1115 days
224 % z původního cíle
The campaign has ended 25. June 2021

Help by sharing

Ráda bych se s vámi podělila o náš příběh a zároveň i požádala o vaši laskavou pomoc.

Můj muž se jmenuje Jirka a je mu 33 let. Jeho start do života neproběhl bohužel moc šťastně, diagnóza zněla dětská mozková obrna a v důsledku toho je dnes osobou zdravotně znevýhodněnou s III. stupněm invalidity.

Přes všechny zdravotní trable se snaží žít tak normální život, jak jen zdravotní situace dovoluje. Je aktivní, činorodý, veselý, do všech aktivit se vrhá po hlavě. A tak se nám do toho štěstí narodila vloni v létě naše malá princezna Ellenka, která už začíná bedlivě prozkoumávat ten velký svět, který je všude kolem ní. A právě tady jsme si začali uvědomovat, že každou chvilku začne Ellenka chodit a my budeme muset řešit problém. 

Jelikož se venku Jirka pohybuje výhradně na vozíku a převážně s dopomocí druhé osoby, jsou naše rodinné procházky bohužel spíše „stezkou odvahy“ než poklidným výletem.

Naštěstí i tato zdánlivě nelehká situace má řešení jménem: EMPULSE F55 14. Jedná se o přídavný elektrický pohon, který se připne k mechanickému vozíku, ze kterého se rázem stane kompaktní elektrická tříkolka.

Toto vozítko se nám jeví jako ideální řešení. Jirka může být více samostatný a já se v klidu můžu věnovat naší dcerce.

Popravdě, snad jako každý muž je tak trochu ješita;-), a tak se cítí poněkud trapně a do jisté míry i sklíčeně, když vidí, jak musím tlačit kočárek a zároveň se neustále ohlížet také na něj, když potřebuje překonat nerovnosti (převážně patníky), kterých v místě našeho bydliště není zrovna málo.

Stále se bavíme o době, kdy naše holčička ještě nechodí. S prvními krůčky se to pochopitelně změní. Svého muže moc miluji, a proto mu chci dopřát, aby si během procházek a výletů malou užil jak jen to jde a zároveň se nemusel ohlížet na každou drobnou nerovnost na cestě. Ellenka je už teď rychlík, zato její tatínek si připadá spíše jako želva. Tato situace mě samozřejmě mrzí.

Naší největší překážkou jsou pro nás momentálně finance. Já jsem na mateřské dovolené a můj muž z důvodu pandemie o práci přišel. Jak vždy říkám: „Chce to čas…“ Ten, ale momentálně nemáme, protože malá roste jako z vody.

Není to zrovna lehká situace a její řešení je ke vší smůle vyjádřeno nemalou finanční částkou takřka 90 000 korunami. Plně si uvědomuji, že žádat o finanční pomoc v této nevyzpytatelné době je docela odvážné.

Přesto věřím, že máme šanci učinit náš život o mnoho snazší a veselejší. Všem dobrým lidem děkujeme za pomoc,

Jirka, Lenka a malá Ellenka

Poděkování a aktualizace sbírky

19. 05. 2021

Zdravíme vás všechny známí i neznámí, kteří jste se nám rozhodli pomoci. Stále jsme se ještě nevzpamatovali z toho šoku, s jakou vervou jste se pustili do sdílení a přispívání korunek. Jsme šťastní a dojatí a srdečně děkujeme každému jednomu z vás. Speciální a obrovské DÍKY patří komunitě NH (nikoliv Nová Huť Ostrava :-)) - Nosíme hodinky - vy víte za co!!!

A protože jsme už překonali částku, kterou jsme potřebovali pro pořízení "koňské síly" pro Jirkův vozík, rádi bychom částku přesahující pořizovací hodnotu kolečka investovali do plánované obnovy mechanického vozíky, bohužel ani ten nejlepší nevydrží věčně .....

Ještě jednou moc děkujeme všem, kdo se zapojují a pomáhají nám a taky platformě znesnáze.cz za pomoc všem, kdo se ocitli v nepěkné životní situaci, kde se pomoc počítá dvakrát :-)

Lenka, Jirka a Ellenka

196 donations

“At Ti to jezdi a tika👌🏼😁”
778 Kč — Tomas P 3 years ago

“At se dari :)”
500 Kč — KarelPenc 3 years ago

“NH forum - drz se”
373 Kč — Lukas Zv 3 years ago

“Hodně štěstí 👍🙂”
1 221 Kč — Josef 3 years ago

“Hodně sil a ať vše DOBŘE dopadne ;)”
2 000 Kč — NH 3 years ago

373 Kč — Vladimír NH 3 years ago

“Tak ještě jednou, ať Vám to tiká :-)”
500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“druhé kolo:) Drž se!”
1 221 Kč — Martin Bubba Němeček 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“ať to tiká!”
121 Kč — David 3 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
8 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
10 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
45 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem