Kočárek a postel pro dvojčátka samoživitelky 6 chlapců

Vítkov / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Kočárek a postel pro dvojčátka samoživitelky 6 chlapců

Amount raised 21 150 Kč of 17 680 Kč goal
Left -538 days
120 % z původního cíle
The campaign has ended 31. January 2023

Help by sharing

 

Jmenuji se Sára a jsem matka samoživitelka, mám 6 chlapců ve věku od necelého roku do 7 let. Spolupracuji se sociální službou ve Vítkově, díky které, jsem se mohla přestěhovat z ubytovny a dostat novou šanci na život v sociálním bydlení. Jedná se o domeček 3+1, kde s dětmi aktuálně bydlím. Snažím se dětem dopřát vše, co k životu potřebují.

Nejstarší syn chodí do 1. třídy, další dva jsou ve školce a 3 nejmladší, dva z nich jsou dvojčátka, jsou se mnou doma. Díky sociální službě mám v domečku základní vybavení, pro kluky postele, nějaké skříňky. Bohužel pro nejmladší dvojčátka nemám kočárek, mám jeden pro jedno dítě, ale kluky tam vozím společně.

CITACE Chtěla bych dále dvojčátkům dopřát vlastní prostor a klid na spaní a tím, že už jsou větší, ráda bych jim pořídila i samostatné postele, kde by mohli spát.

Za bydlení platím 15 900 Kč, pobírám mateřskou na dvojčata, přídavky a dávky na bydlení, takže příjem mám cca 19 850 Kč. Na ostatní výdaje nám tak zbývají cca 4 000 na měsíc. Otec dětí s námi nežije ani se finančně nepodílí. Nechtěl se s námi přestěhovat do domečku, musíme zde dodržovat stanovená pravidla a jsme pod kontrolou, jelikož se jedná o sociální bydlení z EU, ale tomu se odmítl podřídit. Spolupracuji se sociální službou SASRD Vítkov už asi 2 roky, moc mi pomohla, i díky ní jsem se mohla odstěhovat z ubytovny a kluci nyní mají vlastní pokoj, který nikdy neměli.

CITACE Neměla jsem dostatek financí na vybavení, ale vše mi pomohla zajistit místní SASRD. 

Moje sociální pracovnice mě také doporučila na tuto sbírku, aby mé děti měly zdravé dětství, jaké si zaslouží. Všem, co se nás rozhodnou podpořit a dopřát mým dětem lepší domov i život, z celého srdce moc děkuji.

NADPIS 2 Z doporučení sociální služby:

S rodinou jsem navázala spolupráci 23. 8. 2021. kdy rodina (tehdy ještě kompletní) bydlela v městském bytě ve Vítkově. Bohužel došlo k situaci, kdy otec rodiny neplatil nájem, a rodina byla nucena se vystěhovat. Otec rodiny vždy všechny dávky pobral a následně je prohrál na automatech, nebo utratil nákupem cigaret. V květnu letošního roku se nám naskytla možnost, díky dotaci Evropské unie, abychom klientku a jejich 6 dětí umístili do sociálního bydlení na domeček v Čermné ve Slezsku. Zde již klientka šla bez otce dětí, protože ten nesouhlasil s podmínkami, které zde byly nastavené, a to dodržování pořádku a dalších věcí, ale hlavně kontrola ze strany naší služby a OSPOD.

Klienta dodržuje vše, na čem se domluvíme a nejstarší Simon chodí do první třídy, chodí pravidelně do našeho nízkoprahu na doučování, mladší 2 chodí do školky a s nejmladšími je klientka doma. V rámci naší pomoci jsme klientce pomohly domeček zařídit, avšak v počtu šesti dětí, kluků, nejsme schopni zajistit vše. V tuto chvíli pracujeme na zlepšení situace okolo postelí od dvojčat a jednomístném kočárku, ve kterém je oba vozí. Není to ideální řešení, ale jinak to nelze, přeci jen ukočírovat 6 kluků je náročné.

CITACE Proto jako klíčová pracovnice budu velice ráda za tuto sbírku a její případné vybrání, protože bychom tím mamince hodně pomohli a jsem si jistá, že jako jedna z mála se snaží a spolupracuje.

4 donations

15 000 Kč — pichlarchitects s.r.o. 2 years ago

373 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

777 Kč — Anonymní dárce 2 years ago

5 000 Kč — Anonymní dárce 2 years ago