Klip, který pomáhá & 3 minuty, které zachrání život

Česká republika/všem onkologicky nemocným dětem / Organizer: RB:BOYS, z.s. zc.manzes@suhalbkedar

{}
0 %

Klip, který pomáhá & 3 minuty, které zachrání život

Amount raised 35 498 Kč of 35 000 Kč goal
Left -1135 days
101 % z původního cíle
The campaign has ended 19. April 2021

Help by sharing

Klip skupiny RB:BOYS, který pomáhá onkologicky nemocným dětem

Kdo jsme?

Jsme parta 11 kluků muzikantů – smyčců a klavíristy, která se rozhodla dělat věci po svém. Uspořádali jsme několik koncertů, z jejichž výtěžků už rok a půl financujeme výrobu projektu s názvem Klip, který pomáhá. Ten má za cíl pomoci onkologicky nemocným dětem v celé České republice.

Proto jsme spojili síly s Nadačním fondem dětské onkologie KRTEK a chceme udělat něco velkého, co radikálně pomůže vylepšit současnou léčbu a boj dětí se zákeřnou nemocí jménem rakovina.

Proč touto cestou?

Přesně před rokem jsme se s klukama zavřeli do nahrávacího studia a natočili v našem podání světoznámou písničku od skupiny Coldplay. Neváhali jsme, zariskovali a zkusili štěstí... Nahrávka se dostala do rukou producentů z USA, kteří spolupracují s Katy Perry nebo Petatonix. Udělali jí skvělý zvuk!

Dokonce ji následně odkývli i samotní Coldplay a získali jsme na ni 100% licenci práv. Můžeme ji tak tedy vysílat úplně všude! Do všech koutů světa ji pomocí klipu chceme poslat za jediným cílem – pomoci v boji onkologicky nemocným dětem.

O čem klip bude a jak to celé bude fungovat?

Klip bude trvat přesně 3 minuty. V rámci nich se odehraje dojemný příběh chlapce, kterého ztvární Péťa Kotlár & Nabarvené ptáče. Oslovili jsme i našeho kamaráda herce Radima Fialu, který neváhal, vrhl se s námi do projektu po hlavě a bez chvíle rozmýšlení. Detaily scénáře zatím neprozradíme, ale jak chceme klipem pomáhat, samozřejmě odtajníme. V rámci klipu otevřeme sbírku formou telekomunikace.

Sledovatelé budou moct zasílat dobročinné DMS (dárcovské sms) v různých částkách (tvar DMS ještě neprozradíme) nebo uskutečnit dobročinný hovor přímo nadačnímu fondu.

Komu výtěžek z klipu poputuje?

Veškerý výtěžek z klipu poputuje Nadačnímu fondu dětské onkologie KRTEK (NFDO KRTEK), který jej odevzdá všem potřebným - onkologicky nemocným dětem.

Proč žádáme o pomoc a děláme sbírku?

Natáčení klipu, i přes všechna úskalí a komplikace této doby, je téměř za námi. Jeho realizace je ale velmi nákladná. Licence nás neopravňuje jakkoliv klip zpoplatnit na sociálních sítích, tudíž je klip neziskovým a nebudou do něj umístěny žádné reklamní spoty.

Veškeré peníze, které do klipu vkládáme, se nám vracet tedy nijak nebudou. Chceme ale našich několik vložených desetitisíc korun obrátit v milióny pro nemocné děti, které to vážně potřebují. Na to, abychom tak ale učinili a projekt zdárně dokončili, potřebujeme pomoc teď od vás. :)

A když vybereme více, než vás žádáme?

Peníze navíc všechny odevzdáme onkologicky nemocným dětem na pomoc jejich léčbě.

Mockrát děkujeme, tým RB:BOYS, z .s.

Projekt podporují: VANTAGE, EKORAST, Stavebniny DEK, Photo Rental, s.r.o., LINET, spol s.r.o., KOVOSTEEL Recycling, s.r.o., Morea Agri, s.r.o., Světla Pavel Kubíček, LB Minerals, s.r.o., Arri Rental, DOKAMAR, s.r.o., Clarina Music, UH CAR, s.r.o., Gepard Express, H&M 

Projekt doporučují: Jiří Pavlica, Leoš Čepický, Dalibor Štrunc, Kateřina Štruncová, Jindřich Čiper

PODĚKOVÁNÍ

19. 04. 2021

Milí, úžasní dárci!! :)))

Vložili jste do nás obrovskou důvěru a nesmírně si toho vážíme!!! :))) Moc vám všem děkujeme za neuvěřitelnou podporu. Vy všichni, kteří jdete do toho s námi, jste se tímto stali tvůrci a součástí štábu Klipu, který pomáhá.

Rok a půl naší práce a vaší podpory chceme zúročit v miliony korun pro onkologicky nemocné děti a díky této sbírce to můžeme brzy rozjet. Sledujte našeho facebookové stránky RB:BOYS & RADEK BLAHUS, kde pravidelně informujeme o vývoji tohoto projektu.

Vámi vložená finanční podpora bude do poslední koruny použita na náklady realizace tohoto projektu, které jsou nemalé. Konkrétně na postprodukční práce klipu a náklady vzniklé natáčením (práce filmového štábu, technika, doprava aj.).

Slíbili jsme taky, že částka, která se vybere nad naší cílovou, bude odeslána přímo na účet Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK. Tak i činíme a zaokrouhlenou částku 500 KČ posíláme KRTKOVI. :))

Jste úžasní a neskuteční. Všem vám dárcům znesnaze21 poděkujeme i v titulcích klipu.

Ještě jednou velký DÍÍÍÍK!! :)))

Tým, RB:BOYS

P.S. Pokud vás bude kdykoliv o projektu cokoliv zajímat (detailní financování, vznik projektu, přípravy, realizace...) nebo se k nám chtěli přidat a být s námi v týmu úleťáků, neváhej nás kdykoliv kontaktovat. :D Přes Facebook nebo Instagram - jsme tam pořád. :D

Foto z natáčení

16. 03. 2021

V hlavní roli Péťa Kotlár

Režisér Šimon Štefanides

16. 03. 2021

Foto "ve střehu" fotila Anežka Pithartová

Patrons 1

NF Krtek

Patronem sbírky je Nadační fond dětské onkologie Krtek.

93 donations

373 Kč — pomocnicek 3 years ago

121 Kč — Jan Hrubý 3 years ago

“Je to tam!!! :-)”
400 Kč — Henri 3 years ago

250 Kč — Anni 3 years ago

500 Kč — Anna Randárová 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

“Hlavně ustojte ten lockdown kultury kluci!”
333 Kč — Tomáš Bečica 3 years ago

104 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Anonymous donor 3 years ago

500 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!
23 %

Miloš je 15 let upoután na vozík. Přídáme mu na nový!

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!
185 %

David bojuje s následky úrazu: podpořme ho!

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!
695 %

Valinka po amputacích všech končetin bojuje dál! Podpořme statečnou dívku!