Kantorkova výstava jako zpestření života seniorů

Praha / Organizer: InGarden z.s. zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Kantorkova výstava jako zpestření života seniorů

Amount raised 0 Kč of 30 000 Kč goal
Left -588 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 28. April 2022

Help by sharing

Jsme nezisková organizace InGarden a rádi bychom letos zopakovali projekt pro seniory ve spolupráci s kreslířem Pavlem Kantorkem. Jednat se bude konkrétně o výstavu (v rozsahu 40 tisků a životopisu autora) v domovech pro seniory a v dalších domovech. Proto se na Vás obracíme s žádostí o podporu. 

Podle rozhovorů, které jsme vedli s řediteli zařízení pro seniory, je dopad současné situace na seniory zejména v sociální oblasti doslova ohromný. 

Základní myšlenka našeho projektu spočívá v možnosti dostat kulturu za jejími návštěvníky. Pro seniory není v současné době možné, aby navštěvovali výstavy, radovali se z těchto akcí, a tak jim chceme tyto radosti uspořádat v bezpečí jejich domova. Aneb když nejde hora k Mohamedovi, musí Mohamed k hoře! 

Izolace od příbuzných a běžných aktivit má na obyvatele těchto domovů velmi špatný vliv. Z těchto důvodů vítají v zařízeních pro seniory jakékoli, byť sebemenší zpestření, jako ohromný přínos i bonus, který pozvedne jejich obyvatelům náladu. Za výstavu budou proto byli velmi rádi. Výtisky prací zůstanou v DS k dispozici nastálo a je ji tudíž možné spravovat bez dalších nákladů v budoucnu. 

Po realizaci a vyhodnocení tohoto projektu můžeme již s jistotou říct, že se jedná o bezpečný způsob, jak oživit a zpestřit prostory domovů pro seniory a zprostředkovat seniorům kulturní zážitek i v nynější složité době. Senioři jsou dlouhodobě naší cílovou skupinou, protože pana Kantorka znají z dob svého mládí a mají jeho laskavý a inteligentní humor rádi.

 Kdo jsme?

Jsme nezisková organizace InGarden a věnujeme se již 11 let zejména výstavní činnosti, kde hlavními návštěvníky jsou senioři. Za normálních okolností realizujeme v našich prostorách každoročně několik výstav. Od roku 2010 zastupujeme kreslíře a humoristu prof. Pavla Kantorka a jeho dílo se snažíme propagovat zejména prostřednictvím výstav a setkání nad jeho tvorbou. Disponujeme obsáhlou databází jeho kreseb – vtipů, které můžeme formou velkoplošných tisků využívat jak pro výstavy v interiérech, tak i v exteriérech.

 Co se nám již podařilo?

Díky finanční podpoře z Nadačního fondu TESCO jsme připravili výstavy pro 3 seniorské domy na území hlavního města Prahy. Protože nebylo možné vzhledem k epidemiologické situaci domovy osobně navštívit, řešili jsme vše po domluvě s vedením těchto domovů předáním tisků vtipů na recepci. Každý výstavní soubor obsahoval 40 tisků a životopis Pavla Kantorka. Vše bylo kvalitně vytištěno na kartonový papír a v domově seniorů zůstaly tisky již nastálo k dispozici pro další využití.

 Děkujeme za Vaši veškerou podporu, bez Vás by to nešlo!

Discover more

Pomozme mamince dvou dětí získat bionickou protézu
22 %

Pomozme mamince dvou dětí získat bionickou protézu

Pomozme opuštěným pejskům v jižní Itálii
22 %

Pomozme opuštěným pejskům v jižní Itálii

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje
111 %

Vánoční přání pro nevidomou Violku: Naděje existuje