Jen s autem má Miroslava šanci zachovat si svou soběstačnost

Brno, Lesná / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Jen s autem má Miroslava šanci zachovat si svou soběstačnost

Amount raised 199 112 Kč of 280 800 Kč goal
Left -262 days
71 % z původního cíle
The campaign has ended 26. July 2023

Help by sharing

Jmenuji se Miroslava a pocházím z Příbrami. Několik let už žiji v Brně, kde jsem vystudovala Obchodní akademii. Uplatnila jsem se v oboru a pracuji jako pomocná účetní. Práce mě baví. Mimo jiné se věnuji psaní, čtení, osobnímu rozvoji a rehabilitaci.

Narodila jsem se předčasně jako druhá z dvojčat. Z důvodu těžkého porodu mi byla v prvním roce života diagnostikována dětská mozková obrna se spastickou paraparésou – ochrnutím dolních končetin.

Před několika lety jsem znovu neměla štěstí, když mi lékaři sdělili, že mám krevní nemoc.

Toto onemocnění je vzácné a nevyléčitelné. Musím pravidelně docházet na výměnu krve a nejvíce mi způsobuje únavu, kromě dalších spojených komplikací s léčbou.

Pohybuji se s pomocí francouzských holí. Pěšky ujdu jen krátkou vzdálenost, proto je mým velkým pomocníkem automobil se speciální úpravou řízení. Používám ho při přesunu na delší vzdálenosti, např. do zaměstnání, na nákupy, při vyřizování nezbytných záležitostí anebo při dopravě do lázní. Také na výlety a na cesty za rodinou, která bydlí ve středních Čechách.

Jak sbírka pomůže?

Výtěžek sbírky půjde na doplatek speciálně upraveného automobilu.

Auto využívám denně, je mým velkým pomocníkem. Velice mi usnadňuje život, bez něj bych nebyla schopna se každodenně dopravovat do práce či k lékařským prohlídkám.

Stávající vůz mám již od roku 2006. V současné době už ale není v dobrém stavu, proto jsem si v loňském roce zažádala o příspěvek na koupi a úpravu nového vozu. Žádost mi zamítli, a tak jsem podala odvolání, které mi bylo opět zamítnuto. Nevzdala jsem to a znovu podala odvolání.

Přes velké komplikace jsem nakonec uspěla a příspěvek mi byl přiznán. Částka mi ale bohužel nestačí na zaplacení auta v plné výši.

I když pracuji, tak nemám dostatek finančních prostředků na to, abych si vše uhradila. Jen díky autu mám šanci si zachovat svou soběstačnost při pracovních a volno časových aktivitách a dalších nezbytných pochůzkách.

Za jakoukoliv finanční podporu vám budu velmi vděčná, pomůžete mi tak zůstat soběstačnou, což je pro mě velmi důležité.

Děkuji všem dárcům!

14. 08. 2023

"Touto cestou chci ze srdce velice poděkovat úplně všem dárcům za veškeré příspěvky, podporu a vzkazy. Všem, co  podpořili mou sbírku. Rodině, přátelům, blízkým, i těm, které osobně neznám. - Nesmírně si toho moc vážím a cením. Děkuji vám."  Mirka

134 donations

111 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

373 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Mate to těžké, moc ráda pomůžu!”
777 Kč — Iva 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Ať jde vše s lehkostí:)”
373 Kč — Martin Koráb 1 year ago

“Hodně štěstí a síly.”
373 Kč — Jana Budáková 1 year ago

200 Kč — Anonymous donor 1 year ago