Invalidní kočárek pro Sofinku

Prostějov / Organizer: Lenka Nováková zc.manzes@ztiluak.akluneL

{}
0 %

Invalidní kočárek pro Sofinku

Amount raised 37 881 Kč of 31 101 Kč goal
Left -577 days
122 % z původního cíle
The campaign has ended 13. January 2021

Help by sharing

Sofinka je 2,5 letá holčička, která se narodila jako zdravé miminko v prostějovské porodnici. Těhotenství i porod proběhl bez problémů. Hned druhý den se však vše změnilo a ukázalo se, že holčička je vážně nemocná. Maminka by společně s vámi chtěla vybrat peníze na doplatek speciálního kočárku.

Sofi začala mít první epileptické křeče, absolvovala kolečko vyšetření, kdy lékaři nic nezjistili, a tak byla transportována do Dětské FN Brno na odd. 56 JIP. Tam ji po několika týdnech diagnostikovali časnou epileptickou encefalopatii, tzv. Ohtahara syndrom. Poté byla z genetického vyšetření zjištěna i mutace genu KCNT1. Je to velice vzácné onemocnění, které se nedá vyléčit.

Sofinka je na čtyřkombinaci antiepileptik a ketogenní dietě, a i přesto má kolem 50 záchvatů denně. Kvůli záchvatům je na úrovni novorozence, nedrží hlavičku, nepase koníčky, nehraje si. Strava, tekutiny a léky jsou podávány PEG sondou (hadička vedoucí přes břišní stěnu do žaludku) a má za sebou i fundoplikaci - chirurgický zákrok žaludku.

Sofi má hrozně ráda procházky venku. Jelikož ji je klasický kočárek malý a pro ležáčka zcela nevhodný, rozhodla jsem se zažádat si o invalidní kočárek od firmy R82.

Pojišťovna nám kočár schválila, jenže celková cena kočárku je 75 500 Kč, pojišťovna uhradí však jenom část a rozdíl ceny musím tedy zajistit sama.

Proto se obracím na Vás s prosbou o pomoc.

Maminka Lena

Děkujeme

17. 01. 2021

Z celého srdce vám všem děkujeme. Jen díky vám se podařily vybrat penízky na doplatek speciálního kočárku pro Sofinku. Moc si toho vážím ❤❤❤

Děkujeme

17. 01. 2021

Z celého srdce vám všem děkujeme. Jen díky vám se podařily vybrat penízky na doplatek speciálního kočárku pro Sofinku. Jelikož bylo vybráno více jak 100 % částky, penízky co se vybraly navíc, budou použity na doplatek rehabilitační židličky pro Sofinku.

Ještě jednou mnohokrát děkujeme. ❤❤❤

Poděkování

13. 12. 2020

Z celého srdce hrozně moc děkujeme všem, kteří nás podpořili. Velice si toho vážíme. Jen díky vám bude mít Sofinka kočárek ❤❤

Sbírka poběží ještě něco přes měsíc a penízky, co se vyberou navíc poslouží jako doplatek rehabilitační židličky pro Sofíška.

Ještě jednou moc děkujeme ❤❤

104 donations

“Hodně štěstí a síly holčičce i její mamince.”
200 Kč — Iva Popelková 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Pro Sofinku ❤️”
500 Kč — Strejda Ondra 2 years ago

400 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Zasloužíte pomoc a uznání :) přeji krásné výlety s kočárkem :) ”
373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držte se!!! Šebesťáci ”
300 Kč — Anonymous donor 2 years ago

121 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“❤️”
373 Kč — Jirka 2 years ago

Discover more

Požár Hřensko
132 %

Požár Hřensko

Podpořme s hvězdami NHL naděje Žďárského hokeje!
1 %

Podpořme s hvězdami NHL naděje Žďárského hokeje!

Aby malá Laura s maminkou nepřišly o bydlení
40 %

Aby malá Laura s maminkou nepřišly o bydlení