Invalida Honza provozuje turistiku navzdory překážkám!

Litoměřice / Organizer: Jan Dvořák zc.liame@tiripseerf

{}
0 %

Invalida Honza provozuje turistiku navzdory překážkám!

Amount raised 8 694 Kč of 79 999 Kč goal
Left -310 days
11 % z původního cíle
The campaign has ended 20. April 2023

Help by sharing

Představte si, že se ocitnete v situaci, kdy váš život nabere jiný směr, než byste očekávali. Možná se v takové situaci cítíte bezmocní.

Nikdy se ale nevzdávejte naděje!

Chci být příkladem toho, že se dá bojovat i v těžkých chvílích, například po mozkové mrtvici. Důležité je, nenechat se psychicky zlomit. Díky své vůli a odhodlání se opět mohu vydávat na výlety do přírody, které mi pomáhají znovu najít radost ze života.  

Chtěl bych všem prostě ukázat, že nikdy není pozdě vyrazit na cestu či jít si za svým snem.

V adolescentním věku se mi podařilo porazit rakovinu, což na mně zanechalo určité trvalé následky, jelikož se jedná o nejdůležitější stádium vývoje člověka. Další trvalé následky jsem získal zhruba před dvěma lety, kdy mě potkala mrtvice a ochrnula mi celá pravá polovina těla. Díky pozitivnímu přístupu a tvrdé práci na sobě jsem se dokázal dostat do současného stavu.

Jak sbírka pomůže

Obracím se na Vás, lidičky s dobrým srdcem, protože při pobírání invalidního důchodu si bohužel nemohu dovolit kupovat dražší ultralehké vybavení, jak jistě chápete. Proto jsem vytvořil tuto sbírku, která bude sloužit k financování nejen mé osoby, ale i dalších invalidů s podobným záměrem. Za vybrané prostředky bude výhradně pořizováno ultralehké turistické vybavení na cesty: spacáky, karimatky, batohy, přístřešky, turistické hole atd. Čím více peněz se vybere, tím více bude šťastných invalidních turistů. 

Založil jsem na Facebooku stránku Invalida Honza, na Instagramu Invalida na cestách, a na Youtube. Chtěl bych motivovat lidi s podobným osudem a stejným nadšením! Sdružujeme se v uzavřené skupině na Facebooku Invalidičky na cestách.

Dobrou náladu a chuť do života hledám v přírodě

Mým snem je, abych mohl opět vyrážet na delší cesty, i když momentálně trpím trvalými následky po několika těžkých onemocněních. Chci svým příběhem inspirovat ostatní lidi k tomu, aby chodili do přírody a více se věnovali pohybu. Nejen ty zdravé, ale také ty, co bojují se zdravotními obtížemi jako já.

Na svět jsem přišel s mnoha nedostatky, se kterými jsem se v průběhu života smířil. Kdybych měl vypsat všechny, tak možná budete číst ještě zítra. Moje postižení mě momentálně limituje zejména tím, že trpím špatnou stabilitou a omezenou hybností končetin, které se velice rychle unaví. V minulém roce jsem absolvoval etapu stezky Českem přes celé Lužické hory (krásné výhledy můžete vidět na fotkách). Příští rok bych chtěl jít stezku Českem od nejzápadnějšího bodu ČR, až tam, kam mě nohy zanesou. Ideálním cílem bude Děčín, což je na mé poměry cíl daleký, nicméně doufám, že do té doby natolik odlehčím vybavení, abych tuto cestu zvládl bez potíží. 

 Díky Vám všem! 

Díky Vám všem !!!

02. 05. 2023

Chtěl bych všem poděkovat za to, že jste podpořili sbírku pro Invalida na cestách. Díky vašemu příspěvku budu schopen uskutečnit delší a náročnnější cestu. Nadále budu pokračovat s pomocí ostatním invalidům, kteří milují přírodu, aby mohli cestovat a objevovat svět bez překážek.

Také bych chtěl poděkovat nadačnímu fondu Znesnaze21, který mi umožnil sbírku založit. Děláte záslužnou práci, která spoustě lidem usnadňuje život.

Děkuji, Honza 

9 donations

20 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Ahoj na "Stezce"”
500 Kč — Andrea 1 year ago

1 000 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Přeji hodně hezkých chvil na cestách ”
373 Kč — Aleš z Mníšku 1 year ago

“Přeji ti krásné putování a skvělé zážitky.”
555 Kč — Václav Kočka 1 year ago

“Tak snad ti to trochu pomuze ke splneni snu 🙂 a at ti to slape 🙂”
5 000 Kč — Karel 1 year ago

“Snad to vyjde a ať to šlape chlape :-)”
373 Kč — Ondřej Lukeš 1 year ago

373 Kč — Ať se daří 1 year ago