Hipoterapie pro Ondráška a jeho nemocné nožičky

Hlubočky / Organizer: Marcela Vrtělová zc.manzes@alecraMavoletrV

{}
0 %

Hipoterapie pro Ondráška a jeho nemocné nožičky

Amount raised 20 058 Kč of 20 000 Kč goal
Left -1291 days
100 % z původního cíle
The campaign has ended 31. December 2020

Help by sharing

Ondra je sedmiletý kluk, který trpí hned několika vrozenými vadami srdce a sluchu. Lékaři mu navíc diagnostikovali mentální retardaci s atypickým autismem. Ve třech letech Ondrášek začal napadat na nožičky a přišla další rána… Perthesova choroba, vážné onemocnění pohybového aparátu.

Váš příspěvek umožní Ondráškovi absolvovat léčebnou terapie na koních (hipoterapii) a navštěvovat rehabilitace v Olomouci. V nejbližší době chce rodina vyhledat také ergoterapii, která by Ondrovi pomohla s nácvikem běžných činností.

Když Ondrovi diagnostikovali Perthesovu chorobu, nesměl chodit a strávil rok na vozíčku. „V jeho věku chtěl běhat a hrát si. Vysvětlit mu, že nesmí chodit, bylo velmi těžké,“ vzpomíná maminka.

Ve čtyřech letech se podrobil oboustranné operaci kyčlí a strávil 8 týdnů se zasádrovanými nožičkami. Po sundáni sáder se učil znovu chodit. Bylo to velice bolestivé období pro celou rodinu.

„O prázdninách nám přišla zpráva z nemocnice, kde byl syn na genetickém vyšetření, že se u něj našla mutace genu a vše nasvědčuje tomu, že trpí genetickým onemocněním,“ líčí nejnovější informace maminka.

Dnes chlapeček chodí, ale chůze je stále nemotorná i kvůli svalové hypotonii. Pro zlepšení zdravotního stavu je potřeba intenzivně cvičit. „Jezdíme pravidelně do Jánských Lázní a letos jsme byli dvakrát na intenzivní hipoterapii v Miráklu u Bohuslavic. Od července jsme začali navíc každý týden docházet do Olomouce k velice šikovné fyzioterapeutce do Centra pohybu a celostní diagnostiky, která cvičí metodou Kombi Komplex, cvičení však neproplácí pojišťovna,“ dodává maminka.

Všem dárcům moc děkujeme.

Děkujeme

28. 12. 2020

Děkujeme Všem dárců díky Vám se nám podařilo dojít do cíle.Moc si toho vážíme .Ondra z maminkou

Poděkovani

14. 12. 2020

Děkujeme všem, kteří přispěli na naší sbírku. Výtěžek bude použit na hipoterapii, která se uskuteční začátkem března, a na fizioterapii, kterou navštěvujeme jednou tydně. Budeme moc rádi, když se podaří vybrat celou cílovou částku. Moc děkujeme a přejeme klidné prožití svatku vánočních.

Kleefstraův syndrom

07. 10. 2020

Ondráškovi se potvrdil Kleefstraův syndrom. Je jen pár lidí u nás s tímto genetickým o nemocněnim, co způsobuje poruchu řeči, středně těžkou až těžkou mentální vadu, srdeční vadu, sluchovou, hipotoni, nespavost a jiné problémy, ale aspoň víme, co stojí za Ondráškovými potížemi.

32 donations

50 Kč — Anonymous donor 4 years ago

250 Kč — Jan Kledrowetz 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

777 Kč — Anonymous donor 4 years ago

373 Kč — Anonymous donor 4 years ago

500 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

200 Kč — Anonymous donor 4 years ago

360 Kč — Anonymous donor 4 years ago

83 Kč — Anonymous donor 4 years ago

Discover more

Zachraňme Vilíka – čas běží
8 %

Zachraňme Vilíka – čas běží

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!
10 %

Maminka Karolína byla obětí domácího násilí. Pomozme!

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem
45 %

SOS: Pomozme Čížkovým vybudovat domov zničený požárem