Hipoterapie pro malou okatou panenku Gábinku

Praha / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Hipoterapie pro malou okatou panenku Gábinku

Amount raised 13 000 Kč of 12 000 Kč goal
Left -242 days
108 % z původního cíle
The campaign has ended 11. April 2022

Help by sharing

Naše Gábinka je velmi houževnatá, zvídavá a veselá 3,5letá holčička. A jak nám už několikrát dokázala, je to veliká bojovnice! Trpí hypotonickým syndromem, tedy má nižší svalové napětí, než by potřebovala a do toho má hypermobilní klouby.

CITACE Působí jako „hadrová panenka“, ruce a nohy ji neposlouchají, má problém s hrubou i jemnou motorikou.

Má opožděný psychomotorický vývoj i málo vyvinuté centrum řeči. Ale i přes to všechno, je to takové naše malé sluníčko. Prognózy lékařů jsou stále nejisté, a tak se nepodařilo určit přesnou diagnózu. S Gábinkou od jejích 2,5 měsíců intenzivně cvičíme a rehabilitujeme. A neustále hledáme další možnosti na zlepšení jejího stavu. A proto žádáme dárce o pomoc.

Pravidelně navštěvujeme mnoho terapií, které jsou bohužel finančně velmi nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Jedná se o neurorehabilitace, ergoterapii, logopedii, praxi Feldenkraisovy metody a v neposlední řadě hipoterapii, se kterou Gábi začala ve svých 14 měsících. A právě díky té nás chvilku po svých 2. narozeninách dojala prvními krůčky.

CITACE Vše je se vším propojené. Pokud Gábi dokáže posílit své tělo, značně ji to posune i v jemné motorice a v dovednostech s tím spojených.

Gábinka má 6,5letého brášku Tomáška, se kterým má moc hezký vztah, je pro ni úplně ten nejdůležitější člověk na světě – její nejlepší kamarád, učitel i ochranář. Pro nás rodiče je to hezké a naplňující sledovat, jak spolu vycházejí. Tomášek Gábince často předčítá z knížek anebo jí ukazuje, co se ve škole učili. 

Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých terapiích a rehabilitacích. Moc si přejeme, aby Gábinka jednou mohla žít co nejplnohodnější život, aby se rozmluvila, byla více samostatná v jídle a oblékání.

Ze srdce děkujeme všem laskavým dárcům za jakoukoli pomoc. S úctou Gábinky rodiče a „velký“ bráška Tomík. 


3 donations

1 000 Kč — Anonymous donor 8 months ago

5 000 Kč — Ať se daří. 8 months ago

7 000 Kč — Anonymous donor 8 months ago