Hendikepovaná Vendula a syn Jiřík znovu v nesnázích

Semily / Organizer: Vendula Machálková ZC.MURTNEC@avoklahcamaludnev

{}
0 %

Hendikepovaná Vendula a syn Jiřík znovu v nesnázích

Amount raised 43 444 Kč of 32 000 Kč goal
Left -1000 days
136 % z původního cíle
The campaign has ended 02. June 2021

Help by sharing

Vendula je hendikepovaná maminka se synem ve střídavé péči, která se již v minulém roce ocitla v tíživé situaci. Vlivem epidemie přišla o práci, dostala se do insolvence a bála se, že nebudou mít se synem kde bydlet. Naštěstí jste jim již jednou úspěšně pomohli, a tak získali prostředky na uhrazení třech nájmů. Přes zimu se však Venduly zdravotní stav zhoršil a opět vás prosí o pomoc se třemi dalšími nájmy a energiemi.  

Po prodělání těžké bronchitidy na imunologii zjistili, že Vendula má velmi poškozenou buněčnou imunitu. V důsledku toho jí byla nařízena izolace. Po léčbě kortikoidy otekla o 13 kg váhy a dodnes nosí v těle 6 kg vody navíc. Její záda tuto zátěž neunesla a zablokovala se. Vendula dva měsíce prakticky nechodila. Nyní je mobilní pouze o berlích a ujde 50 m.  

Poté co jsem ztratila všechna 4 zaměstnání na dohodu a zjistila jsem, že nemám nárok na žádné státní dávky, se mi znovu zhroutil svět. Můj zdravotní stav mi v současné situaci neumožnuje pracovat. Zažádala jsem tedy o vyšší stupeň příspěvku na péči na moji osobu a o ZTP průkaz, musím však dva měsíce čekat.  

S vaší pomocí bych chtěla zaplatit nájem a energie na další tři měsíce, než mi přiznají vyšší stupeň příspěvku na moji osobu.   

Alimenty ani příspěvek na dítě nepobírám. Když uhradím náklady na bydlení, pečovatelskou službu a léky, zbydou nám necelé 2 tisíce korun na běžný chod domácnosti.  

Kvůli mému hendikepu mi s domácími pracemi pomáhá 10letý syn a Církev československá husitská. Od římskokatolické církve dostáváme každý měsíc trvanlivé potraviny z potravinové banky. 

Všem dárcům děkujeme

MNOHOKRÁT DĚKUJI FIRMĚ EPIMEX ZA VELKÝ PŘÍSPĚVEK

21. 05. 2021

DOBRÝ DEN, DĚKUJI VAŠÍ FIRMĚ ZA VELKÝ FINANČNÍ PŘÍSPĚVEK. PROSÍM O DALŠÍ SDÍLENÍ MÉ SBÍRKY. PROTI ROZHODNUTÍ O PŘÍSPĚVKU NA PÉČI JSEM SE ODVOLALA, VYŠŠÍ PŘÍSPĚVEK MI NESCHVÁLILI POMOCÍ PRACOVNIC MĚSTKÉHO ÚŘADU. ZŮSTANEME ZCELA BEZ PENĚZ BUDE TO TRVAT 6 MĚSÍCŮ.

DĚKUJI ZA TO ŽE NA NÁS S JIŘÍKEM MYSLÍTE A POMÁHÁTE

20. 04. 2021

DOBRÝ DEN MILÍ PŘÁTELÉ, DNES SE U MOJÍ SBÍRKY OBJEVILY PRVNÍ PŘÍSPĚVKY. JSEM VDĚČNÁ ZA JAKOUKOLIV POMOC A VELMI VÁM DĚKUJI. DĚKUJI I ZA LAIKY, HNED VÍM, ŽE NA NÁS S JIŘÍKEM NĚKDO DALŠÍ MYSLÍ.

Patrons 1

Epimex

Partnerem sbírky je společnost Epimexdřevoobráběcí stroje.

7 donations

15 000 Kč — METAL DĚTEM by Cocotte Minute 3 years ago

2 Kč — Anonymous donor 3 years ago

20 000 Kč — EPIMEX, spol. s r. o. 3 years ago

8 000 Kč — David Kašper 3 years ago

200 Kč — Pavla 3 years ago

121 Kč — Pelíšek 3 years ago

“,,Každý z nás jsme anděl s jedním křídlem. Abychom mohli létat, musíme se obejmout." ❤️”
121 Kč — Monika 3 years ago

Discover more

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!
1 %

Zastavme touhu po NESMYSLNÉ DOKONALOSTI: Podpořme pacienty s PPP!

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou
15 %

Cesta ke koním pro mamku Věrku s bionickou protézou

No good deed goes unpunished
28 %

No good deed goes unpunished