Ergoterapie pomůže okatou Gábinku rozmluvit

Praha / Organizer: Michaela Mocková moc.liamg@aleahcim.avokcom

{}
0 %

Ergoterapie pomůže okatou Gábinku rozmluvit

Amount raised 28 340 Kč of 25 000 Kč goal
Left -538 days
113 % z původního cíle
The campaign has ended 30. October 2022

Help by sharing

Naše Gábinka je velmi houževnatá, zvídavá a veselá 4letá holčička. A jak nám už několikrát dokázala, je to veliká bojovnice! Trpí hypotonickým syndromem, tedy má nižší svalové napětí, než by potřebovala a do toho má hypermobilní klouby.

Působí jako „hadrová panenka“, ruce a nohy ji neposlouchají, má problém s hrubou i jemnou motorikou.

Má opožděný psychomotorický vývoj i málo vyvinuté centrum řeči. Ale i přes to všechno, je to takové naše malé sluníčko. Prognózy lékařů jsou stále nejisté, a tak se nepodařilo určit přesnou diagnózu. S Gábinkou od jejích 2,5 měsíců intenzivně cvičíme a rehabilitujeme. A neustále hledáme další možnosti na zlepšení jejího stavu. A proto žádáme dárce o pomoc.

Pravidelně navštěvujeme mnoho terapií, které jsou bohužel finančně velmi nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Jedná se o neurorehabilitace, hipoterapii, logopedii, praxi Feldenkraisovy metody a v neposlední řadě ergoterapii, kterou vnímáme jako stěžejní pro Gábinčin pokrok v jemné motorice a v tom, aby se rozmluvila. Naše holčička rozumí, ale nemluví. Pomohou jí, aby byla více samostatná v jídle a oblékání. Má velkou snahu, zkouší jíst lžičkou a vidličkou, sama si oblékne a sundá ponožky a tepláky. Nicméně ji velmi limitují „neohrabané" hypotonické ruce a prsty.

Gábinka má 7letého brášku Tomáška, se kterým má moc hezký vztah, je pro ni úplně ten nejdůležitější člověk na světě – její nejlepší kamarád, učitel i ochranář. Pro nás rodiče je to hezké a naplňující sledovat, jak spolu vycházejí. Tomášek Gábince často předčítá z knížek anebo jí ukazuje, co se ve škole učili. Trpělivě si s ní hraje a učí nové věci, které Gábinka moc hezky napodobuje.

Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých terapiích a rehabilitacích. Moc si přejeme, aby Gábinka jednou mohla žít co nejplnohodnější život, aby se rozmluvila, byla více samostatná v jídle a oblékání.

Ze srdce děkujeme všem laskavým dárcům za jakoukoli pomoc. S úctou Gábinky rodiče a „velký“ bráška Tomík. 

PF 2023

02. 01. 2023

Milí dárci,

ráda bych vám i celému týmu znesnáze21 popřála radostné prožití vánočních svátků a v novém roce hlavně hodně zdraví, štěstí a spokojenosti.

Moc děkujeme za vaši pomoc pro naši Gábinku!

Míša, Mirek, Tomášek a Gábinka Mockovi

Děkujeme všem milým dárcům

30. 10. 2022

Děkujeme moc všem milým dárcům za podporu a naději, kterou jste nám pro naši malou Gábinku dali. Věříme, že s Vaší pomocí se nám ji podaří rozmluvit, stejně jako jsme ji dostali na nohy. Za vybrané finance Gábince dopřejeme nejen ergoterapie, ale také hipoterapii a lekce Feldenkraisovy metody. Neskutečně si Vaší pomoci vážíme a my to nevzdáme. Velké díky Vám všem, Mockovi

Máme radost!

24. 10. 2022

Milý neznámý dárce, děkujeme za Tvou štědrost a už se taky těšíme, až bude Gábi slyšet široko daleko :-). Děkujeme!

28 donations

“Přeji ať se korunky vyberou a Gábince vše pomůže tak moc aby měla úsměv na tváři a celé rodince trochu ulehčilo život a Gábinka si ho s rodinou užila naplno🙏😇”
500 Kč — Andělka 2 years ago

“Krásná usměvavá Gábinko, ať si na nás můžeš vesele zakřičet :-) Moc vás všechny zdravíme, Homolovi :-*”
1 000 Kč — Kamila Homolová 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Míši, držíme Gabince pálce 🌹💖!”
1 221 Kč — Spolubydlící 😊 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago

2 000 Kč — Miroslava Hyková 2 years ago

777 Kč — Eva Otavova 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Držíme palce!!!”
500 Kč — Anonymous donor 2 years ago