Ergoterapie pomůže okatou Gábinku rozmluvit

Praha / Organizer: Michaela Mocková moc.liamg@aleahcim.avokcom

{}
0 %

Ergoterapie pomůže okatou Gábinku rozmluvit

Amount raised 28 340 Kč of 25 000 Kč goal
Left -538 days
113 % z původního cíle
The campaign has ended 30. October 2022

Help by sharing

Naše Gábinka je velmi houževnatá, zvídavá a veselá 4letá holčička. A jak nám už několikrát dokázala, je to veliká bojovnice! Trpí hypotonickým syndromem, tedy má nižší svalové napětí, než by potřebovala a do toho má hypermobilní klouby.

Působí jako „hadrová panenka“, ruce a nohy ji neposlouchají, má problém s hrubou i jemnou motorikou.

Má opožděný psychomotorický vývoj i málo vyvinuté centrum řeči. Ale i přes to všechno, je to takové naše malé sluníčko. Prognózy lékařů jsou stále nejisté, a tak se nepodařilo určit přesnou diagnózu. S Gábinkou od jejích 2,5 měsíců intenzivně cvičíme a rehabilitujeme. A neustále hledáme další možnosti na zlepšení jejího stavu. A proto žádáme dárce o pomoc.

Pravidelně navštěvujeme mnoho terapií, které jsou bohužel finančně velmi nákladné a pojišťovna na ně nepřispívá. Jedná se o neurorehabilitace, hipoterapii, logopedii, praxi Feldenkraisovy metody a v neposlední řadě ergoterapii, kterou vnímáme jako stěžejní pro Gábinčin pokrok v jemné motorice a v tom, aby se rozmluvila. Naše holčička rozumí, ale nemluví. Pomohou jí, aby byla více samostatná v jídle a oblékání. Má velkou snahu, zkouší jíst lžičkou a vidličkou, sama si oblékne a sundá ponožky a tepláky. Nicméně ji velmi limitují „neohrabané" hypotonické ruce a prsty.

Gábinka má 7letého brášku Tomáška, se kterým má moc hezký vztah, je pro ni úplně ten nejdůležitější člověk na světě – její nejlepší kamarád, učitel i ochranář. Pro nás rodiče je to hezké a naplňující sledovat, jak spolu vycházejí. Tomášek Gábince často předčítá z knížek anebo jí ukazuje, co se ve škole učili. Trpělivě si s ní hraje a učí nové věci, které Gábinka moc hezky napodobuje.

Sbírka Gábince zajistí, aby mohla pokračovat ve svých terapiích a rehabilitacích. Moc si přejeme, aby Gábinka jednou mohla žít co nejplnohodnější život, aby se rozmluvila, byla více samostatná v jídle a oblékání.

Ze srdce děkujeme všem laskavým dárcům za jakoukoli pomoc. S úctou Gábinky rodiče a „velký“ bráška Tomík. 

Poděkování

12. 10. 2022

Milí dárci,

ani neumím vyjádřit vděčnost a radost, kterou cítím, když vidím ty milé vzkazy od Vás všech, a kolik přispíváte na Gábinčiny pokroky. Moc si toho vážíme!

Gábinka nám už hodněkrát ukázala, že je to správná Lvice - bojovnice a i její povaha nám pomáhá tu těžkou životní zkoušku plnou bolesti, nejistoty a drilu zvládnout, protože je prostě skvělá!!!! Naše malé usměvavé sluníčko. Naplňuje nás stejně jako její starší bráška nesmírnou radostí a štěstím.

Moc věříme, že ji naše péče a terapie budou neustále posouvat dál a bude v životě spokojená a šťastná!

Sbírka běží dál, protože čím víc prostředků se vybere, tím více terapií můžeme Gábince dopřát. Gábi je každý týden na nějaké terapii, ať už je to ergoterapie či logopedie, hipoterapie, neurorehabilitace či lekce Feldenkraisovy metody. Tyto terapie máme dlouhodobě vyzkoušené a víme, že jí pomáhají posouvat se vpřed.

Ještě jednou Vám všem z celého srdce děkujeme!

Gábinka, Tomášek, Míša a Mirek Mockovi


Jste neuvěřitelní!!!! Z celého srdce děkujeme!

07. 10. 2022

Milé dárci, Hani, Míšo, Ríšo, Járo, Péťo, Pavle a další, které jsem nerozklíčovala, moc děkujeme. Pomohli jste nám k částce přes 20 tisíc, což je už na 13 terapiíí pro Gabču. Velké díky! Vděčná a dojatá máma

Velké díky!!!

01. 10. 2022

Milá Evi, Miri a Hani i neznámí dárci, děkujeme Vám z celého srdce. Pomáháte nám svou podporou, štědrostí i nadějí. Moc děkujeme, jsme zase o kousek blíž ke svému cíli. Všichni jste báječní! Jsme za polovinou. Velké díky Vám všem ❤. Míša

28 donations

505 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“❤❤❤”
300 Kč — Irena Skalická 1 year ago

“Gábinko, držíme s maminkou pěstičky ☀️🍀💐❤️”
500 Kč — Míša 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Ať jsi brzy slyšet široko daleko...”
1 500 Kč — Anonymous donor 2 years ago

500 Kč — Richard Beneš 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 000 Kč — Anonymous donor 2 years ago