Elektropohon k vozíku pro Marušku

Opava, Hrabyně / Organizer: Marie Pokorná moc.liamg@632anrokop.eiram

{}
0 %

Elektropohon k vozíku pro Marušku

Amount raised 78 648 Kč of 63 000 Kč goal
Left -279 days
125 % z původního cíle
The campaign has ended 10. July 2023

Help by sharing

Jmenuji se Marie Pokorná, narodila jsem se 23. 6. 1966 v Ústí nad Orlicí. Vzhledem k náročné finanční situací mé rodiny jsem po úspěšném dokončení ZŠ šla rovnou pracovat do továrny v Zubří. Zhruba v roce 1984 jsem poznala svého prvního manžela se kterým mám dvě děti-dceru a syna. Ve 42 letech mi zemřel manžel a já pak nějakou dobu bydlela s dětmi sama. Následně jsem poznala svého druhého manžela a vychovala jeho dvě děti. Nyní jsem 4 roky rozvedená a bydlím sama v pronajatém bezbariérovém domě v Řepišti. Nyní jsem zaměstnána školnice v MŠ, ale mám pracovní neschopnost a budu podávat žádost o invalidní důchod. Jelikož mé náklady na bydlení jsou vysoké, přivydělávala jsem si brigádně v pohostinství.

V záři roku 2022 došlo v domácím prostředí k náhlému oslabování dolních končetin, kdy mě přivolaná záchranná služba odvezla na neurologii. Tam mi byla zjištěná transverzální míšní leze od seg. Th12 na podkladě míšní ischemie. Od prosince 2022 do května 2023 jsem byla v Rehabilitačním ústavu Hrabyně, kde jsem intenzivně každý den cvičila, nicméně stále nejsem schopna schůze a celodenně potřebuji ke svému pohybu MiV, bez kterého se neobejdu. Nyní jsem na odlehčovací službě v CSS Hrabyně. Kvůli těžkému degenerativnímu postižení krční páteře s bolestivostí horních končetin mi dělají problémy i delší trasy a elektrický pohon kol by mi usnadnil fungování v běžném životě. Jsem velmi aktivní a společenský člověk, ráda bych se vrátila zpět do běžného života a žila alespoň v rámci možností plnohodnotný život. Mám vnoučata a skvělou rodinu, se kterou bych ráda ještě jezdila na výlety a byla co nejvíce samostatná a soběstačná, což by mi zajišťoval elektrický pohon kol. Jsem v tíživé sociální situaci a navíc musím mimo kompenzační pomůcky řešiti to, kam se vrátím a jak vše uhradím. Proto Vás touto cestou žádám o finanční příspěvek na elektrický pohon kol ve výši 63.000 Kč.

Děkuji za pomoc.

Poděkování

08. 01. 2024

Dobrý den, 

moc bych vám, dárcům, i celému týmu znesnáze21, chtěla poděkovat za uskutečnění mé sbírky. Mám obrovskou radost, že se projedu i na delší trasy, objevovat krásy přírody moc mi to pomohlo. 

S pozdravem a přáním krásného dne Marie Pokorná 

58 donations

“Maruško, myslíme na tebe, přejeme mnoho sil. <3”
2 000 Kč — Martin a Terka Z. 1 year ago

“Štěstíčko J+M”
2 112 Kč — Anonymous donor 1 year ago

500 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Držte se paní Maruško.”
1 000 Kč — Petr “Macák” K. 1 year ago

252 Kč — Béďa méďa ze skaliských hor 1 year ago

“Držím palečky Maruško.”
2 000 Kč — Romik 1 year ago

1 000 Kč — DavidS 1 year ago

“Pro tebe teto, držím ti palce.”
2 000 Kč — Petr L. 1 year ago

1 221 Kč — Anonymous donor 1 year ago

“Mnoho sil přeje Dušan a Martin Kružlíkovi ”
1 500 Kč — Dušan a Martin Kružlíkovi 1 year ago