Elektrický vozík zahýbá Alešovým životem s DMO!

Praha 4 / Organizer: Blažena Slavíková zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Elektrický vozík zahýbá Alešovým životem s DMO!

Amount raised 94 104 Kč of 156 000 Kč goal
Left -731 days
60 % z původního cíle
The campaign has ended 22. July 2022

Help by sharing

Aleš je můj jediný syn, kterému je dnes 48 let a je těžce postižený Dětskou mozkovou obrnou.

Upoutaný na lůžko je nejen Aleš

Kromě DMO se Aleš také potýká s dalšími zdravotními omezeními, jako jsou kvadrupareza a epilepsie. Následkem toho do svých 12 let pouze ležel, neseděl a neudržel hlavičku – trpěl na časté epileptické záchvaty. Na jeho péči jsem tenkrát zůstala sama a do toho jsem se starala o Alešovi prarodiče, kteří již také byli upoutaní na lůžko.

Pokroky Aleše byly velice pomalé, ale byly. To mi dodávalo velkou naději, chodila jsem do toho všeho vydělávat, jelikož bych jinak nepokryla všechny výlohy, které jsem se 3 lidmi upoutanými na lůžko měla.

Přes 20 let soudů se situace s placením výživným od otce Aleše nikam nepohnula.

Jak sbírka Alešovi pomůže

Aleš později začal chodit o francouzských holích a radoval se z každého výletu a další aktivity, kterou jsme podnikli. Byla k tomu ovšem nutná moje častá asistence. Bohužel mi ale již dochází síly a pomáhat takto Alešovi již nezvládnu. V této situaci nám neuvěřitelně pomůže pořízení elektrického vozíku. Aleš znovu nabude na mobilitě a soběstačnosti a bude žít plnohodnotným aktivním životem. A já budu po jeho boku mít dále na péči o něj ještě síly...

Bohužel pojišťovny na takový vozík nepřispívají, a tak vás moc touto formou žádám o jakýkoliv příspěvek, který nám pomůže k získání financí na nezbytnou a klíčovou pomůcku pro Alešovu další životní cestu. Snažím se prostředky zajistit i z dalších zdrojů, oslovila jsem firemní dárce i neziskové organizace s prosbou o podporu. Výbor dobré vůle - Nadace Olgy Havlové mi založil další sbírku, jejíž výtěžek bude poukázán také na nákup vozíčku.

Moc všem děkujeme.

Děkujeme za Vaši pomoc

26. 07. 2022

Když jsme sbírku ve spoluprácí s paní Burešovou zakládali, nevěřili jsme, že vlna dárců a dobrých lidí bude tak obrovská. Bylo Vás hodně a Jste úžasní ! Moc Vám za všechny finannční příspěvky děkujeme. Vaše povzbudivé přání nás často rozplakaly. Jste fantastičtí a máme Vás všechny moc rádi. Určitě Vás a hlavně nás těší, že budeme s Alešem zase podnikat výlety a Aleš bude zase šťastný a trochu samostatný. Část peněz bude mít Aleš využívat  i na rehabilitaci a pobyty na které se těší.

Take  se s Vámi podělíme a budete o nás slyšet! 

Sbírka zns21 probíhala fantasticky, náš vřelý dík patří p. Janečkovi, který je zakladatelem znesnáze21.

Aleš a Blažena

Poděkování vám všem!

22. 07. 2022

Děkuji všem dárcům, kteří nás povzbudili k péči o Aleše a přispěli na tolik potřebný elektrický vozík. Velmi si vážíme i všech přání Alešovi, aby si užil výlety. Vybraný vozík se po zaplacení bude vyrábět specielně pro Aleše a mě, abych i já ho mohla ovládat. Ještě nevíme, zda cena, která byla zveřejněna ve sbírce, bude stejná. Peníze z obou sbírek, které se vybraly, použijeme i nadalší pomůcky, které potřebujeme pro každodenní péči o Aleše a nemohli bychom si je zakoupit., uhradíme stacionář, Aleš pojede na rehabilitační pobyt a bude docházet na logopeii i rehabilitace, které moc potřebuje. 

Ještě jednou vřelý dik. Aleš a mamka Blažena

170 donations

374 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať to sviští.”
500 Kč — Honza Flodr 2 years ago

2 112 Kč — Anonymous donor 2 years ago

777 Kč — Anonymous donor 2 years ago

100 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Drzte se! Jste skveli! ”
252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

200 Kč — Anonymous donor 2 years ago