Elektrický vozík pro Petra s Marfanovým syndromem

Karviná, Petrovice / Organizer: Petr Dohnálek zc.manzes@1rjdrtep

{}
0 %

Elektrický vozík pro Petra s Marfanovým syndromem

Amount raised 50 Kč of 260 000 Kč goal
Left -284 days
0 % z původního cíle
The campaign has ended 04. October 2023

Help by sharing

Můj život se obrátil naruby, když se u mě ve 33 letech projevil Marfanův syndrom se všemi jeho příznaky a od roku 2004 jsem prodělal 13 chirurgických zákroků, ale žiju!

Jsem na opiátech a morfiu – jinak bych bolestí zešílel.

Jak sbírka pomůže?

Můj mechanický vozík mě velmi sociálně izoluje, protože má družka mě na vetší vzdálenosti neuveze, což by vyřešil vozík elektrický, ale na ten z mých příjmu nemám šanci našetřit, byť jsem si cca 50 000 Kč zajistil. Vozík potřebuji, vzhledem ke svému zdravotnímu stavu, se zvláštní úpravou, proto je jeho cena vyšší.

Před 5 lety se mi narodila dcera a půl roku jsem ji měl u sebe, pak ale ani družka, ani já jsme nebyli schopni se o ni postarat, protože nám to nedovoluje zdravotní stav, a proto je u pěstounů, kteří se snaží, abychom s ní mohli mít co nejčastější kontakt. Co se týče pěstounů jsme měli štěstí, že je u tak dobrých lidí, i když se mi neskutečně stýská a díky tomu, že jsem na vozíku, jsem sociálně naprosto izolován díky poškození mozku.

Jako by to všechno nestačilo, tak mi pak v roce 2021 praskla hrudní aorta při velmi akutní operaci. Kdy byly trvale poškozeny nervy a mícha a díky tomu jsem skončil na invalidním vozíku odkázán trvale na cizí pomoc. Prodělal jsem genetické vyšetření, které potvrdilo Marfanův syndrom se všemi jeho příznaky, takže mám vážně poškozeny plíce i pohybový aparát.

Jediné, co mě těší je, že genetické vyšetření vyloučilo Marfanův syndrom u mé dcery. Prosím, pomozte mi získat na vozík, který mi dá mnohem víc svobody, a i při návštěvách dcerky budu mnohem víc soběstačný.

Děkuji.

1 donations

50 Kč — Anonymous donor 1 year ago