Dvoukolo pro Tobíka s kombinovaným postižením

Opatovice nad Labem, Čeperka / Organizer: Nadační fond pomoci zc.icomopfn@ofni

{}
0 %

Dvoukolo pro Tobíka s kombinovaným postižením

Amount raised 87 614 Kč of 84 400 Kč goal
Left -602 days
104 % z původního cíle
The campaign has ended 25. October 2022

Help by sharing

Tobíkovi je 12 let, od narození trpí dětskou mozkovou obrnou, atypickým autismem, středně těžkou mentální retardací a oční vadou – strabismem. Tobík má dva mladší sourozence: 10letého bratříčka Matyáše a 5letou sestříčku Stellu. Jelikož bydlíme na vesnici kousek od Hradce Králové, Tobiášek tam chodí do školy. Navzdory svému omezení žije velmi aktivní život a mimo jiné má rád auta, našeho pejska jménem Dixi, koupání, hru se Stelou. Naprosto miluje jízdu na kole a učí se pomalu na koloběžce.

Tobík také již několik let také cvičí na koni tzv. paravoltiž – je to nejen rehabilitační metoda využívající koně, ale zároveň se jedná i o disciplínu v parajezdectví pro jezdce se zdravotním znevýhodněním, čemuž je také přizpůsobená.

Miluje prostě jízdu všeho druhu.

Kolo pro handicapovaného Tobíka

Ještě minulý rok jsme vlastnili juniorské půlkolo, které má místo předního kola tyč, na které jsem Tobíka vždy při vyjížďce táhnul. Je to proto, že nemůže sám bezpečně řídit a brzdit, po rovině chvilku šlapat vydrží, ale rychle se unaví. Letos mu již toto kolo bylo opravdu malé, a tak jsme jezdit nemohli a kolo prodali. Jenomže Tobík velmi rád jezdí nejen na výlety po okolí, ale kola jsme brali i na dovolenou.

Ideálním řešením by bylo dvoukolo s elektromotorem. Tobík přeci jen roste a už není snadné ho táhnout. Ale hrozně moc rádi bychom mu zase umožnili se věnovat této jeho vášni a dobrodružství. Mohl by zase se mnou – s taťkou, nebo s mamkou, jezdit. Jenomže takové kolo s elektromotorem je pro nás velmi drahé a nemůžeme si ho v našem 5členném rodinném rozpočtu dovolit. Snažíme se pro naše děti dělat maximum, ale toto dvoukolo je zatím pro nás nedosažitelné.

Moc Vás proto prosíme o podporu pro našeho syna Tobíka, aby zase mohl dovádět při jízdě na kole, kterou má tak moc rád. Z celého srdce Vám jménem celé naší rodiny děkujeme za každý dar a poskytnutou podporu.

Poděkování vám všem!

24. 04. 2023

Dobrý den,
moc rád bych touto cestou poděkoval zaměstnancům nadace ZNESNÁZE21 a všem přispěvovatelům, kteří Tobiášovi a celé naší rodině pomohli splnit si sen a nechat si vyrobit krásné, skládací elektro-dvojkolo.
Děkuji.
Petr Molnár

81 donations

“Držím vám se sbírkou pěsti, ať se vše vydaří :). Nová ergoterapeutka Prointepa. ”
250 Kč — Iva Frošová 2 years ago

373 Kč — J. 2 years ago

1 000 Kč — EVA 2 years ago

“🍀🍀🍀”
10 000 Kč — NČ 2 years ago

252 Kč — Anonymous donor 2 years ago

1 221 Kč — Anonymous donor 2 years ago

“Ať předjedeš tátu! 🙂”
373 Kč — Verunečka 2 years ago

“Pro bikera.”
300 Kč — Biker 2 years ago

600 Kč — Anonymous donor 2 years ago

373 Kč — Mili Šenková 2 years ago