Druhá šance pro lidi s trestní minulostí

Praha / Organizer: RUBIKON CENTRUM, Z.Ú. zc.murtnecnokibur@avobeirf

0 %

Druhá šance pro lidi s trestní minulostí

Amount raised 32 457 Kč of 248 832 Kč goal
Left -1085 days
13 % z původního cíle
The campaign has ended 03. May 2021

Help by sharing

Recidiva je téma celé společnosti. Z vězení vychází ročně kolem 10 000 lidí, 7 z 10 propuštěných se vrací zpět. V RUBIKON Centru pomáháme lidem, kteří chtějí překročit svou trestní minulost. Podporujeme je na jejich cestě zpátky do společnosti – v získání a udržení práce, v řešení dluhů a v odpovědnosti vůči sobě, rodině i okolí. 

Nejrizikovější jsou první dny po opuštění vězení. Bývalým vězňům často chybí jídlo, oblečení, hygienické potřeby, ubytování. Nevědí, na koho se obrátit, neorientují se ve službách, které by jim mohly pomoci. Chybí jim základní komunikační i IT dovednosti, aby mohli pomoc vyhledat a zkontaktovat.

Když opouštíte vězení, odcházíte s těžkým mínusem. Záznam v rejstříku člověku znemožňuje sehnat si práci. Myslím, že o kvalitě člověka vypovídají daleko víc jeho pevné postoje, přístup, zodpovědnost, žebříček hodnot, a ne to, co je napsáno na nějakém papíru dávno v minulosti.

Navíc i to, co si vyděláte ve vězení, vám moc šancí na nový začátek nedává. Vycházela jsem s 1100 korunami, a to jsem celou dobu trestu pracovala. Člověk si po propuštění není schopen ani zaplatit podnájem. Hodně lidí se tak brzy vrací zpátky. Není se čemu divit, je to neuvěřitelně těžké se postavit na vlastní nohy,“ říká Hana, klientka RUBIKON Centra.

Lidé, kteří vychází z vězení, řeší mnoho problémů – chtějí najít práci, řešit své dluhy, urovnat narušené vztahy a být platnými členy společnosti. Věříme, že se vyplatí dát jim šanci.

Škála hlavních problémů osob opouštějících vězení je široká, nejčastěji jde o oblasti zaměstnání, bydlení, financí, dluhů, závislostí a sociálních vztahů. Klienti se také často potýkají s psychickými problémy, jako je nízké sebevědomí, pocit beznaděje a studu nebo problémy vyplývajícími z předešlé závislosti.

Díky vašim příspěvkům pomůžeme klientům tyto problémy vyřešit a stát se znovu platnými a aktivními členy společnosti.

V roce 2019 jsme pracovali se 1910 klienty, ve 24 věznicích, 5 z 10 našich klientů získalo práci, 69 % vydrželo v zaměstnání také po zkušební době.

V roce 2020 jsme zveřejnili nejčerstvější příběhy našich klientů. Přečtěte si příběhy lidí s trestní minulostí: Jana, Vladimír, Martina, Eda, Martin, Rudolf, Michal, Hana, Milan, Michal, Bedřich, David.

černobílé foto: Jan Jirkovský, barevné foto: Věznice Vinařice

Jak to dopadla a děkujeme!

04. 05. 2021

Milí přátelé, 

děkujeme všem štědrým dárcům, kteří přispěli do sbírky Druhá šance pro lidi s trestní minulostí!

Vybralo se celkem 32 457 Kč. Tyto peníze pomohou našim klientům zvládnout první kroky na svobodě - rizikové období do první výplaty. Příspěvek na jídlo, jízdné do práce, základní oblečení nebo vybavení domácnosti, ubytování či rekvalifikaci může rozhodnout, jestli se člověk vrátí zpátky do vězení, nebo se stane něčím dobrým sousedem.

Chcete se s námi nadále podílet na vytvářet příběhů se šťastným koncem? Staňte se naším pravidelným dárcem: https://www.darujme.cz/projekt/172 . I malá částka může způsobit velkou změnu!

Jaké příběhy jste spolu s námi změnili? Rádi vám dáme vědět, přihlaste se o novinky https://www.rubikoncentrum.cz/newsletter/


Ještě můžeme něco změnit!

27. 04. 2021

Proč si to nepřiznat. Doufali jsme, že touto dobou na tom bude naše sbírka Druhá šance pro lidi s trestní minulostí mnohem lépe.

☝️Ale ještě to můžeme společně změnit❗Do konce sbírky zbývá pár dnů. Kdyby každý dal aspoň stokorunu, jistě se nám podaří dosud vybranou částku nejméně ✌️zdvojnásobit!

Pojďte s námi do toho! To dáme :)

Děkujeme!

Chceme vám dát vědět!

27. 04. 2021

Milí dárci,

chtěli bychom Vám dát vědět, komu a jak jsme společně za vybrané finanční příspěvky změnili příběh.

Potřebujeme Váš email, prosím, registrujte se na https://www.rubikoncentrum.cz/newsletter/ nebo jej pošlete na mail info@rubikoncentrum.cz

Děkujeme!


Patrons 3

FTV Prima a Prima Svět

Organizátorem sbírky je skupina Prima a komunitní projekt Prima SVĚT.

Milionář mezi námi

Sbírka je součástí pořadu Milionář mezi námi.

Martin Hausenblas - Milionář

Patronem sbírky je podnikatel Martin Hausenblas.

38 donations

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Víťa Drtinová 3 years ago

373 Kč — Jan Drtina 3 years ago

“Jen tak dal!”
5 000 Kč — Kateřina Demnerová 3 years ago

“Je fajn mít možnost dostat druhou šanci.”
222 Kč — Tomáš V 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

373 Kč — Anonymous donor 3 years ago

200 Kč — Maryna 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

121 Kč — Anonymous donor 3 years ago

Discover more

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!
444 %

Navigátorka rallye tragicky zahynula. Pomozme pozůstalým!

Last chance for Boris. Let’s give him hope!
45 %

Last chance for Boris. Let’s give him hope!

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!
101 %

Po pádu ze střechy zůstal táta Honza ochrnutý. Pomozme mu rehabilitovat!